Środa  15.04.
 
Temat: Здоровый образ жизни. (Zdrowy tryb życia)
 
W podręczniku w  zad. 2a/83 macie różne wyrażenia, które oznaczają co wpływa korzystnie na zdrowie i co szkodzi  zdrowiu. W zeszycie pod tematem proszę dokończyć poniższe zdanie (wypiszcie tylko te wyrażenia, które są korzystne dla zdrowia- pasuje 9 wyrażeń). W razie potrzeby do wykorzystania słowniczek na końcu podręcznika lub w zeszycie ćw.
 
Человек, который заботится (troszczy się) о своём здоровье, должен:
...................
...................
Proszę wykonać zad. 1 /41 w zeszycie ćwiczeń.
 
 
Piątek 17.04.
 
Temat : В котором часу ты встаёшь?
 
Określanie czasu w sposób oficjalny już mieliśmy. Dzisiaj określanie czasu w sposób nieoficjalny. Wszystko macie wyjaśnione w niebieskich ramkach w podręczniku str. 84 i 85. Proszę wszystko uważnie przeczytać. Pamiętajcie, że  przy tym sposobie podajemy godzinę do przodu.
 
Zapisz pod tematem:
 
oficjalnie: 8.15- восемь часов пятнадцать минут
nieoficjalnie : 8.15- пятнадцать ( минут) девятого (godzina do przodu)
 
oficjalnie: 9.30- девять часов тридцать минут
nieoficjalnie: 9.30- половина десятого (godzina do przodu) – wpół do dziesiątej
 
oficjalnie: 7.50- семь часов пятьдесят минут
nieoficjalnie: 7.50- без десяти ( минут) восемь (godzina do przodu) – za dziesięć minut ósma
 
Zachęcam do obejrzenia krótkiej lekcji  https://www.youtube.com/watch?v=EM8qUhouX3Y
 
Proszę wykonać zad. 3 i 4 /42 w zeszycie ćwiczeń.
Kontakt na Messengerze.