Zero, first, second conditional – exercises. Tryby warunkowe – ćwiczenia.

Zaczniemy od przeczytania i przypomnienie sobie kiedy i jak używamy trybów warunkowych. Na stronie 169 w podręczniku są wszystkie interesujące nas informacje. Proszę przeczytać ze zrozumieniem wszystko co dotyczy „trybów” czyli pół strony, to co jest po lewej :)

Gdy już przeczytacie i zrozumiecie :) to przechodzimy do zadań na stronie 104 i 105 w podręczniku. Na początek zadanie 1c, proszę dopasować zdania do obrazków. To było na rozgrzewkę. Teraz trochę trudniejsze, zadanie 3. Od 1 do 6 macie podane początki zdań a od a do f są podane zakończenia. Proszę do początków zdań dobrać zakończenie i obok napisać o który tryb chodzi (zerowy, pierwszy czy drugi) Z podręcznika to wszystko.

W zeszycie ćwiczeń proszę zrobić zadania które są na stronie 55. Zadanie 6 jest zadaniem dodatkowym, kto chce nie musi go robić.

Zadania ze strony 55 w ćwiczeniach chciałbym ocenić dlatego proszę o zdjęcie na maila.

Powodzenia :)