Dzień Mamy i Taty to szczególny czas w życiu każdej rodziny, pełny kwiatów, miłych życzeń, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców.
Na tę okoliczność dnia 25 maja 2026 r. uczniowie klas drugich z wychowawczyniami – p. Beatą Krzywicką i p. Aliną Filipowicz przygotowali przedstawienie pt. „Zagubiony czas”, które znakomicie wpisało się w tę szczególną chwilę. Jest to wzruszająca historia o zagubionym czasie rodziców, na poszukiwanie którego wyrusza rodzeństwo - Franek i Anielka – główni bohaterowie inscenizacji. W niebezpiecznej przygodzie towarzyszy im prawdziwie oddany przyjaciel-pies. Po nocy spędzonej w lesie, nękane zjawami, ale i pod opiekuńczymi skrzydłami aniołów, które przegoniły strachy - dzieci zostają odnalezione przez stęsknionych rodziców. Piosenki występujące w tym przedstawieniu były pełne emocji, ale łagodne i ciepłe. Jest tam humor, dramaturgia i wzruszenie. Wydarzenie ukazuje, jak ważne we współczesnych rodzinach są miłość, zrozumienie i obdarowywanie się czasem, którego wciąż nam brakuje. Mamy nadzieję, że spektakl poruszył niejedno serce i wywołał odrobinę refleksji, że mali aktorzy dostarczyli swoim Rodzicom wielu niezapomnianych wzruszeń. Poruszając serca Rodziców, dotykamy nieba. W rodzinie miłość musi wygrywać codziennie. Tę prawdę zawartą w scenariuszu staraliśmy sie przypomnieć i jak najlepiej przedstawić. Uroczystość dopełniły dwa tańce: w wykonaniu chłopców - ,,Taniec dżentelmenów” i ,,Ech, poleczko”, którą zatańczyli wszyscy uczniowie klas drugich. Były życzenia, upominki i spotkanie wszystkich rodziców w klasach przy słodkim poczęstunku.
Niech nam żyją nasze kochane Mamy i kochani Tatusiowie!