27 maja 2026 r. klasa 1b po raz kolejny uczestniczyła w spotkaniu międzypokoleniowym w ramach projektu „Śladami historii”.
Podczas warsztatów kulinarnych seniorki razem z dziećmi przygotowywały dania często już zapomniane. Były to proziaki, dałoni, śmieciuchy i kluski z makiem. Cudownie pachniało, pysznie smakowało! Seniorki przypomniały dania z lat dzieciństwa, a dzieci miały możliwość poznania nie tylko nazw, ale przede wszystkim spróbowania niepowtarzalnych dań, których nie da się kupić w żadnym sklepie. Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki z przepisami dawnych potraw.
Dziękujemy smacznie!