Składka na Radę Rodziców w roku szkolnym 2021/22 wynosi: 1 dziecko – 40 zł, 2 dziecko – 35 zł, 3 i kolejne – 30 zł. Składki na RR można wpłacać u wychowawcy klasy lub na konto: Bank Spółdzielczy w Suwałkach, 52 9359 0002 0092 1047 2001 0103, odbiorca: ZSS w Lipsku, ul Szkolna 1. W tytule wpisujemy imię i nazwisko dziecka, klasa.

Biblioteka i czytelnia

Biblioteka szkolna w Lipsku w miesiącu bibliotek szkolnych zorganizowała szereg działań promujących czytelnictwo. Są to:

  • Bookcrossng pod hasłem: „Odłóż telefom, wybierz książkę“ – wszyscy chętni przynosili lub wypożyczali ksiązki do czytania zgodnie z opracowanym regulaminem.

  "Jedynie dzieci wiedzą czego szukają – odparł Mały Książę. – Poświęcają czas lalce z gałganków, która nabiera dla nich wielkiego znaczenia i płaczą, gdy się im ją odbierze." (,,Mały Książę"- Antoine de Saint-Exupéry)

  11 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty z szycia przeprowadzone przez p. Izabelę Cembor. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy Va, Vc oraz harcerka Julka z klasy 7a zdobywająca stopień pionierki oraz wolontariuszka Martyna - działająca na rzecz biblioteki szkolnej.

  W tym roku szkolnym w naszej bibliotece odbywać się będą spotkania w ramach Programu Grantowego "Moje miejsce na Ziemi" finansowanego przez Fundację Orlen.

Konkurs na najciekawszą zakładkę do książki