Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

  23 kwietnia 2017r odbył się, już po raz kolejny, Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i ja". Do eliminacji przystąpiły dzieci w wieku 4 – 7 lat z Samorządowego Przedszkola w Lipsku.
Komisja konkursowa w składzie : p. Wioletta Rokita, p. Bożena Mucha oraz p. Karol Żabicki spośród 14 prezentacji wybrała dwoje solistów, którzy reprezentować będą gminę 12 maja 2017r. w wojewódzkiej edycji Festiwalu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku Są to : Emilia Paszko z piosenką „Puszek Okruszek" i Kinga Margielewicz z piosenką „ Laleczka z saskiej porcelany (wych. Anna Gładczuk).

  Dwoje naszych przedszkolaków otrzymało również wyróżnienie: Amelii Parfieńczyk za wykonanie piosenki „Wiosna w błękitnej sukience" i Mikołaj Sanik za piosenkę „Mamo,tato". Laureatki i wyróżnione dzieci zostały zaproszone do zaprezentowanie swoich umiejętności podczas Dni Lipska. Podziękowania za wkład pracy włożony w umuzykalnianie dzieci w wieku przedszkolnym i udział podopiecznych z grup w festiwalu otrzymały również nauczycielki p. Anna Gładczuk , p. Katarzyna Zieziulewicz oraz p. Bożena Zaniewska.
Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów laureatkom.
  W trakcie obrad jury rozstrzygnięty został Gminny Konkurs na Najładniejszą Pisankę Wielkanocną. W kategorii przedszkolaki III miejsce zajęła Emilia Makarewicz. Przedszkolaki z grup „Pszczółki" i „Motylki" również za udział w tymże konkursie otrzymały piłki i grę zręcznościową. Natomiast wychowawczynie tychże grup podziękowania za propagowanie tradycji pisankarskiej naszego regionu w grupach przedszkolnych.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280018

Ogląda nas

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków