Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku

  Strażacy obchodzą swoje święto 4 maja, dlatego 8 maja 2017r.nasze przedszkolaki z grup Biedronki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku. Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego, przymierzanie strażackiego kasku oraz lanie wody z wężów strażackich.

  Dzięki uprzejmości strażaków nasi wychowankowie zostali zapoznani z udzielaniem pierwszej pomocy osobie poszkodowanej oraz utrwaliły numer alarmowy – 998.
  To spotkanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków. Dziękujemy bardzo p. Marcinowi Halickiemu i jego kolegom, którzy poświęcili dzieciom. swój wolny czas.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2347543

Ogląda nas

Odwiedza nas 199 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku