Dzień dobry!
 
 Za nami Niedziela Dobrego Pasterza. 
Przypomnijcie sobie przypowieść o dobrym pasterzu, która jest zapisana w Ewangelii wg. św. Jana (J 10,11-18). Pamiętajcie w  swoich modlitwach o biskupach i kapłanach- zwłąszcza, tych, którzy pracują w naszej parafii. Niedziela Dobrego Pasterza przypomina nam także o potrzebie modlitwy o powołnia kapłańskie i zakonne. 
Kościół w maju oddaje szczególną cześć Maryi, zwłaszcza przez modlitwę Litanią Loretańską. Zachęcam Was do tego, byście modlili się tą modlitwą. 
Przypomnijcie sobie także informacje dotyczące słynącego łaskami obrazu znajdującego się w naszym kościele. Odwiedźcie stronę internetową naszej parafii. Przypominam: www.parafialipsk.pl Tam, w zakładce sanktuarium znajdziecie informacje dotyczące historii obrazu MB Bazylianki. Przeczytajcie je, a następnie wykonajcie notatkę w zeszycie.
Temat: Historia obrazu Matki Bożej Bazylianki
Pod tematem zapiszcie samodzielnie notatkę, uwzględniając w niej między innymi następujące informacje: *Kto i kiedy namalował obraz? * Skąd obraz został sprowadzony? * A także daty: 8.06.1999 r. oraz 2.08. 2001 r.
 
Kolejny temat: Obdarowani dla wspólnoty.
 Pod tematem zapiszcie notatkę:
CHARYZMATY- szczególne dary Ducha Świętego Nie są nikomu udzielane dla prywatnego użytku. Służą one wspólnemu dobru Kościoła i budowaniu wspólnoty wiary, nadziei i miłości.
Odszukajcie teraz fragment Pierwszego Listu do Koryntian( w swoim Piśmie Św. lub Internecie)- 1 Kor 12,1-13- i wypiszcie z niego charyzmaty wymieniane przez św. Pawła.
Wypiszcie także dary Ducha Św. Znajdziecie je w swoich ksiązeczkach komunijnych.
Notatki z obu tematów wyślijcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czekam na nie do 15 maja 2020 r.
Niech Matka Boża Bazylianka otacza Was swą opieką!
A. Boruch