Dzień Dyni w grupie Motylków

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie.

  24 października w grupie Motylków obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Przedszkolaki odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych. Wydrążały nasiona z dyń, ozdabiały dynie, zrobiły sok dyniowy z owocami. „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Zachęcił również do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez mamy. Zorganizowana została również wystawa prac wykonanych przez dzieci.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2208538

Ogląda nas

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.