Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę

  „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy Wiosnę przywitamy!" - z tymi słowami dzieci z Przedszkola wyruszyły na ulice miasta, by powitać wiosnę - najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością. Barwny korowód przedszkolaków  wyruszył na ulice Lipska, by powrócić na plac przedszkolny i przepędzić panującą zimę.

Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy  uroczyście pożegnały głośnym okrzykiem: „Precz zimo zła, my chcemy wiosnę". Następnie przy wspólnym śpiewie spalono Marzannę.

W ten symboliczny sposób przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2208491

Ogląda nas

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę