NIECODZIENNA WIZYTA

„Do wyższych rzeczy zostałem stworzony i dla nich pragnę żyć.”

  We wtorek, 20 marca, te słowa wypowiedziane ponad 400 lat temu przez św. Stanisława Kostkę, rozbrzmiewały w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku. Tego dnia w murach naszej szkoły gościliśmy znamienitego gościa, J.E. Ks. Biskupa Jerzego Mazura, ordynariusza Diecezji Ełckiej, który postanowił spotkać się z całą społecznością szkolną.

Ks. Biskup z uśmiechem na twarzy obejrzał program artystyczny w wykonaniu uczniów. W swojej wypowiedzi wyraził zadowolenie z wizyty w naszej szkole. Przywołał też postać św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, którego relikwie mieliśmy również zaszczyt tego dnia gościć.

  Ks. Biskup zauważył również obecność harcerzy, którzy pełnili służbę w czasie całej uroczystości. Towarzyszyliśmy Ks. Biskupowi podczas Jego wizyty, pełniliśmy wartę przy relikwiach św. Stanisława Kostki, a także wzięliśmy udział w uroczystym przemarszu ulicami miasta niosąc relikwie i płonące pochodnie. W kościele uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. celebrowanej przez pasterza naszej diecezji.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396668

Ogląda nas

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.