PISANKI, PISANKI JAJKA MALOWANE…

27 marca 2018 r. w ramach zajęć otwartych wych. grupy Motylki p. B. Zaniewska zaprosiła rodziców do wzięcia udziału w warsztatach pisankarskich.

Celem zajęcia było własnoręcznie pisanie wydmuszek metodą batikową. Twórczyni ludowa p. Barbara Tarasewicz. przybliżyła dzieciom i rodzicom tą metodę, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało się i nadal się ozdabia wydmuszki z jajek. Rodzice i dzieci 6-letnie ozdabiały swoje wydmuszki woskiem, natomiast 5latki próbowały swoich sił mazakami. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki jak i rodzice mogli się wykazać swoją kreatywnością i fantazją. Dziękujemy bardzo pani Basi za tak wspaniałą lekcję związaną z twórczością naszego region.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2219955

Ogląda nas

Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.