155. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

   W przepiękną wiosenną pogodę, 28 kwietnia 2018r , już po raz kolejny nasi harcerze wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej. W tym roku nasze patrole starszoharcerskie prowadzone były przez naszych instruktorów dh Leszka oraz dh. Elę i Bożenę.

Obie grupy spisały się super. Słoneczko sprzyjało rajdowym trudom i wykonywaniu przygotowanych przez organizatorów zadaniom. Był alfabet morsea, samarytanka i strzelanie z wiatrówki. Każdy z naszych harcerzy biorących udział w tym rajdzie może być dumny z tego, że pokonał własną słabość, zmęczenie i w ten sposób oddał hołd powstańcom, którzy na tej ziemi walczyli o wolność.
   Podsumowaniem rajdu był wspólny apel, na którym zebrało się około 700 harcerzy. Była harcerska modlitwa, salwa honorowa, a dzwon wolności zabrzmiał 155 razy na pamiątkę kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego. Najlepsze patrole otrzymały pamiątkowe statuetki, a każdy uczestnik – certyfikat i znaczek uczestnictwa w rajdzie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364739

Ogląda nas

Odwiedza nas 156 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo 155. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO