JEST TAKIE MIEJSCE, TAKI KRAJ…

  Pierwszy weekend czerwca był dla naszych harcerzy czasem spotkania z bracią harcerską Hufca Sokółka. W dniach 2-3 czerwca w bazie harcerskiej w Kamiennej odbył się kolejny już Zlot Hufca. Tegoroczne spotkanie druhów miało szczególny charakter, harcerze uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie ZHP.

W ciągu dwóch dni spotkało się ok. 150 instruktorów, wędrowników, harcerzy i zuchów naszego hufca, aby razem wziąć udział w harcerskiej przygodzie, porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, miło spędzić czas. Naszą drużynę reprezentowała grupa 24 harcerzy oraz, oczywiście instruktorzy. Elementem podkreślającym uroczysty charakter zlotu był biało-czerwony kotylion zdobiący każdy harcerski mundur. Pierwszy dzień poświęcony był zakwaterowaniu, jak też wzajemnemu poznaniu i integracji. W godzinach popołudniowych był bieg patrolowy „Kocham Cię Polsko!” sprawdzający wiedzę o Polsce i ZHP. Centralnym punktem zlotu było ognisko obrzędowe podczas którego odwiedziła nasz zlot dh Komendant Chorągwi Białostockiej ZHP hm. Hanna Horodeńska. Wspólnie z innymi drużynami odbyliśmy podróż w kluczowe momenty historii, które wpłynęły na niepodległość naszego kraju. Na zakończenie harcerze zawiązali krąg, który rozświetliły biało-czerwone balony. Wieczorem miały miejsce wydarzenia ważne dla druhen z naszej drużyny – złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez dh Agatę, oraz grupka wędrowników wręczyła pagon dh. Kasi.

   Drugiego dnia przed południem przedstawiciele władz hufca, w otoczeniu uczestników zlotu, posadzili Dąb na 100-lecie ZHP w hołdzie Ryszardowi Kaczorowskiemu patronowi Chorągwi Białostockiej, który podarowała harcerzom Druhna Komendant. Następnie uczestnicy wzięli udział w zabawach integracyjnych na bazie: „Koło Fortuny”, „Jaka to melodia” i „Tak to leciało”.  . Po obiedzie było sprzątanie bazy, polowa msza św. i apel kończący zlot. Dwa dni minęły bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wspomnienia pozostaną w naszej pamięci na długo, a zawarte znajomości przetrwają próbę czasu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2381021

Ogląda nas

Odwiedza nas 571 gości oraz 0 użytkowników.