Dzień dobry, kolejny temat przeznaczony na dwie lekcje w tym tygodniu, to:

Temat: Upadek PRL i narodziny III RP.

Temat opowiada o ostatnich latach rządów komunistycznych w Polsce, czyli o schyłku PRL.

To co powinniście zapamiętać z tego tematu, to przede wszystkim - informacje o „Okrągłym stole”, słowem to wszystko, co działo się w 1989 roku. Jest to bardzo pamiętny rok w najnowszej historii Polski. Czytając temat, który macie na s. 204 – 208, zwróćcie uwagę na ilustracje i zdjęcie Okrągłego stołu, a zrozumiecie , skąd taka nazwa. W ramach notatki przepiszcie skrót, który znajduje się na s. 208 (w żółtym polu). Pisemnie odpowiedzcie na pytanie (będzie to wasza ostatnia praca z historii, obiecuję): kiedy miały miejsce obrady Okrągłego stołu, kto zasiadł do rozmów? Podaj kilka najistotniejszych postanowień podjętych w czasie obrad. Odpowiedzi przyślijcie do oceny, najpóźniej do 5 czerwca. Pozdrawiam i zapraszam na konsultacje do szkoły. k.ż.