KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA

  29.09.2018r. już po raz trzeci nasza drużyna zorganizowała pieszą wędrówkę. W tym roku był to rajd niezwykły, ponieważ w związku ze 100 leciem odzyskania niepodległości przez naszą ojczyznę inicjatywa przybrała podniosły charakter. Grupa nieformalna składająca się z trójki rodziców naszych harcerzy : p. Zofia Zielepucha i p. Małgorzata i Wojciech Danilczykowie przy wsparciu patrona Towarzystwa Przyjaciół Lipska oraz naszych instruktorów pozyskała fundusze w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

   Od godziny 7:30 na punk startowy przy kościele parafialnym w Lipsku zgłaszały się startujące co 15 minut patrole z:  1 DDH „Gladius”, 4 NDHSG „Złote Lwy”, 5 SDH „Trawersi” oraz 6 LDHSG „Żubry”. Uczestnicy rajdu otrzymali przypinki, biało – czerwone kotyliony oraz białe i czerwone znaczki odblaskowe. Mieli do pokonania trasę mającą 16 km, rozciągniętą po pięknej ziemi lipskiej zaliczając zadania na czterech punktach kontrolnych. Przeżyli piękną lekcję historii, którą przybliżyli im pasjonaci Michał i Przemek z Grupy Rekonstrukcji Historycznej WIN. Kolejne punkty przygotowane zostały przez: nauczycielkę języka rosyjskiego p. Małgosię, funkcjonariuszów Straży Granicznej p. Wojtka i Maćka. Punk ostatni tu harcerze mieli wykazać się znajomością pierwszej pomocy oraz opanowaniem nerwów. Po pięcio- godzinnym marszu patrole docierały do mety, która usytuowana była przy harcówce lipskiej drużyny. Tam czekało ostatnie zadanie – quiz ze zdobytej wiedzy historycznej oraz przedstawienie wiersza lub piosenki o niepodległej. No i wreszcie można było odpocząć, posilić się- zjeść gorący bigos, kiełbaskę  oraz wypić kubek gorącej  herbaty z cytryną. Podsumowanie rajdu i końcowy apel na który licznie przybyli zaproszeni goście komendantka Hufca dh. phm. Edyta Wilkiel, burmistrz Lipska p. Lech Łępicki, panie dyrektor Barbara Aleksiejczyk oraz Teresa Sapieha, wice prezes TPL p. Agnieszka Boruch, skarbnik TPL p. Joanna Trochimowicz oraz rodzice z grupy nieformalnej.
  Organizatorzy rajdu składają swoje bardzo serdeczne podziękowania: państwu Małgorzacie i Wojciechowi Danilczykom - I punkt kontrolny; panu Maciejowi Karczewskiemu -  II punkt kontrolny; panom Michałowi Mucha oraz Przemysławowi Klimkowi i dh. Hubertowi - III punkt kontrolny; dh. Joannie, Kasi, Emilii, Kindze, Paulinie, dh. Kamilowi  - IV punkt kontrolny za pomoc w realizacji tej inicjatywy.

Wyniki współzawodnictwa:

  • I miejsce- patrol „Dziunia nie jesteś moim szefem” z 5 SDH „Trawersi”
  • II miejsce- patrol „Wataha” z 1 DDH „Gladius”
  • III miejsce- patrol „ Huby” z 4 NDHSG „Złote Lwy”

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Mamy nadzieję, iż wszyscy bardzo dobrze się bawili i miło spędzili czas.

                                                                                                                      Instruktorzy

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396119

Ogląda nas

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo KU NIEPODLEGŁEJ – III RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU HUBALA