"Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy" – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

  W dniu 10 października 2018 roku o godz. 9.00 odbyła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły podstawowej. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie klas I – Beata Krzywicka i Małgorzata Rakus.

   Na uroczystość zostali zaproszeni: dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie i rodzice uczniów.

  Akademia rozpoczęła się występem Pierwszaków, podczas której uczniowie zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i rozwiązywali sprawnie wszystkie przygotowane im zadania, za które otrzymali ordery. Były to ordery: Mistrz Grzeczności, Uczeń na medal, Przyjaciel Przyrody, Wzorowy pieszy i Polak Mały.
 Po programie artystycznym, dyrektor szkoły pani Barbara Aleksiejczyk  przeprowadziła ślubowanie i pasowała dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Lipsku.  Dzieci ślubowały „(…) być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”.

  Z okazji swojego święta, uczniowie otrzymali od pana policjanta światełka odblaskowe, od uczniów klas II własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Natomiast wychowawczynie wręczyły pierwszoklasistom pamiątkowe dyplomy.

  Życzymy Pierwszakom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396160

Ogląda nas

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej "Do krainy wiedzy drzwi Wam otwieramy" – uroczystość pasowania na ucznia klasy I