Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków

  W dniu święta dyni atmosfera w grupie Motylków zrobiła się wyjątkowa. Od samego rana słychać było gwar. Dzieci z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w rozmaitych kostiumach. Dominował kolor pomarańczowy i uśmiechnięte dynie. Święto przygotowała wychowawczyni Bożena Zaniewska.

W przedszkolu ludziki i jesienne kompozycje robi się nie tylko z kasztanów i żołędzi ale właśnie z dyni. „Uśmiechnięte dynie”” powstały w konkursie plastyczno- technicznym zorganizowanym w naszej grupie. Dzieci razem z rodzicami skrupulatnie przygotowywały się do niego, a  następnie 18 października znosiły swoje prace na korytarz w przedszkolu.

  Podczas zaplanowanego zajęcia przedszkolaki dowiedziały się również kilka ciekawostek na temat tego warzywa, wzięły udział w licznych zabawach integracyjnych i konkursach. Na koniec jury w składzie: dyrektor Teresa Sapieha, pielęgniarka Krystyna Krysiuk, kucharka w przedszkolu Bożena Dobko i nauczyciel języka angielskiego Elżbieta Bielawska ogłosiło wyniki konkursu, wszystkie dzieci otrzymały mniejsze lub większe nagrody ( książeczki, soczki i lizaki). Tego dnia nie zabrakło również dyniowych potraw... mamy przygotowały znakomite dyniowe ciasta, szarlotkę z dyni oraz sok z dyni, jabłka i marchewki . Jesień w grupie Motylków od dzisiaj kojarzyć się będzie z dynią.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2314031

Ogląda nas

Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków