Kropelka słońca w środku jesieni

  19 listopada 2018 r. uczniowie klas szóstych oraz siódmej udali się na jednodniową wycieczkę do Białegostoku. W jej programie znalazł się m.in. spektakl profilaktyczny pt. „Zebranie” w kinie Forum przygotowany przez aktorów z Wrocławia.

   Tematyka przedstawienia wiązała się z przypadającym właśnie wtedy Dniem Tolerancji. Nasi uczniowie mieli możliwość wzięcia czynnego udziału w sztuce, wypowiedzenia się na temat poruszanego problemu, a nawet odegrania z aktorami krótkiej scenki. Spodobało się to publiczności, która z zainteresowaniem śledziła losy bohaterów sztuki. Na tej lekcji tolerancji nasi uczniowie bez trudu odgadli przesłanie utworu: nie warto wierzyć we wszystko, co nam mówią.

   Po spektaklu młodzież udała się do Strefy Wysokich Lotów, gdzie miała możliwość odbyć lekcję wychowania fizycznego na trampolinach, gumowych bieżniach, skałce wspinaczkowej oraz w basenie z pianką. Zabawa była wyczerpująca, lecz bardzo satysfakcjonująca.

   Na zakończenie wycieczki spragnieni i głodni udaliśmy się na obiad do jednej z galerii. Niektórzy z nas zdążyli nawet zakupić drobne upominki dla rodziny i znajomych. Wyjazd był bardzo udany. Odrobina relaksu i zabawy w tym niezbyt miłym pod względem pogody miesiącu z pewnością umiliła nam życie. To taka kropelka słońca w jesiennym, szarym i pochmurnym dniu.

Elżbieta Bienasz

 

 

 

 

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2387009

Ogląda nas

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.