"Dzień warzyw i owoców" u Świerszczyków

  Dnia 29.10.18r. w grupie dzieci 2,5-3 latków „Świerszczyki” odbyły się zajęcia otwarte dla wszystkich rodziców. W tym dniu obchodziliśmy „Dzień warzyw i owoców”. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Na straganie”. Spośród zgromadzonych warzyw i owoców dzieci rozpoznawały poszczególne warzywa i owoce, nazywały je, określały kształt i kolor. Recytowały wiersz i śpiewały piosenkę promujące najczęstsze spożywanie warzyw i owoców, zawartość witamin. Dzieci wykonały szaszłyki z owoców, a rodzice sporządzili naturalny sok z warzyw i owoców. Na zakończenie zajęć odbyła się zdrowa degustacja.

Halina Grajewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364404

Ogląda nas

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola "Dzień warzyw i owoców" u Świerszczyków