ŚWIATŁO KTÓRE ŁĄCZY

  W dniach 13-16 grudnia 2018r. harcerki wraz z instruktorami z naszej drużyny wyjechały autokarem z drużynami Hufca Białystok ZHP Chorągwi Białostockiej do Zakopanego na Betlejemski Zlot, którego punktem kulminacyjnym miało być przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. W zimowej, harcerskiej atmosferze przygotowywaliśmy się do przeżywania Świat Bożego Narodzenia.

Pierwszego dnia (w piątek) czekała nas niespodzianka. „Zdobywaliśmy” szczyt Kasprowego wierchu „dotykając nieba”. Była super zabawa w białym puchu. Tego samego dnia Betlejemski Zlot rozpoczął się  rejestracją patroli oraz wieczornym ogniobraniem. Mimo zimowej aury wokół, atmosfera była bardzo gorąca. W sobotę byliśmy uczestnikami gry miejskiej. Było wiele zadań do zaliczenia np. wizyta w Muzeum Tatrzańskim, tworzenie bombek, spotkanie z góralem czy zrobienie zdjęcia na tle Giewontu. To tylko niektóre z nich. Popołudniu wzięliśmy udział w koncercie Gospel w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. W niedzielę z samego rana ruszyliśmy w drogę do Svitu (miejscowości na Słowacji) gdzie wzięliśmy udział w uroczystej mszy, w trakcie której słowaccy skauci przekazali polskim harcerzom ogień z Betlejem. Na koniec zrobiliśmy jeszcze pamiątkowe zdjęcia i ruszyliśmy w drogę powrotną. Bardzo zmęczeni ale szczęśliwi późną nocą dotarliśmy do swoich domów. Była to niezapomniana przygoda.

Leszek Zaniewski

Statystyki

Odsłon artykułów:
2392799

Ogląda nas

Odwiedza nas 33 gości oraz 0 użytkowników.