22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

  22 lutego to szczególny dzień dla Harcerzy i Skautów z całego świata. Tego dnia składają sobie nawzajem życzenia, spotykają się, uczą się, jak wyzbyć się pogardy i braku szacunku dla drugiego człowieka. W tym dniu i nasi harcerze uczcili dzień braterstwa. W szkole została zatańczona belgijka z udziałem przedszkolaków i wszystkich chętnych osób.

Przedstawiciel naszego hufca hm Leszek Zaniewski wyjechał z delegacją Chorągwi Białostockiej na obchody do Warszawy. Tam też uczestniczył w DMB z prezydentem Andrzejem Dudą  i jego  małżonką. Natomiast nasza drużyna w godzinach popołudniowych wzięła udział w grze terenowej w budynku szkoły, a późnym wieczorem w uroczystym świeczkowisku podsumowując cały rok pracy. Były podziękowania i życzenia. W godzinach porannych po „nocce” w szkole 23 lutego wyjechaliśmy na Hufcowy DMB do Sidry zorganizowanym przez 5 SDH „Trawersi” i 7 DH z Kuźnicy . Podczas uroczystej zbiórki była obecna phm. Edyta Wilkiel Komendantka Hufca Sokółka oraz członkowie komendy Hufca i zaproszeni goście. Tam każda z drużyn miała za zadanie przedstawienia piosenki ze śpiewnika zapomnianych  harcerskich przebojów.  Nasi druhowie zaśpiewali „Harcerzem być”. Podczas uroczystości został również podsumowany IV Hufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza”, w którym nasze druhny i druhowie zebrali wiele nagród i tak:

  • w kategorii harcerze – II miejsce Oskar Krahel, III miejsce – Julia Kudaj
  • w kategorii starszoharcerskiej – I miejsce Gabriela Chomiczewska, II miejsce Aleksandra Nieścier, III miejsce Kornelia Eksterowicz
  • w kategorii wędrowniczej – III  miejsce Katarzyna Krzywicka
  • w kategorii instuktorskiej  – I miejsce Leszek Zaniewski
  • w kategorii drużyna – I miejsce 6 LDHSG „Żubry”

Gratulujemy zwycięzcom a wszystkim harcerzom życzymy dalszych sukcesów na harcerskim szlaku. Czuwaj.

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412478

Ogląda nas

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo 22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej