POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży…
E. Budryk

  W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem, by pożegnać Marzannę- zimową pannę w płomieniach ogniska. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
  Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w wiosennych podchodach przygotowanych przez wychowawczynię grupy. Miały 4 zadania, które sprawiły im wiele radości. Na koniec w sali powitały wiosnę.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2392892

Ogląda nas

Odwiedza nas 166 gości oraz 0 użytkowników.