Nałogom powiedz – NIE!

  W dn. 19 listopada 2013 r. w ramach programu profilaktycznego odbył się w naszym gimnazjum międzyklasowy konkurs na temat różnych nałogów i uzależnień. Wszystkie klasy miały przygotować i zaprezentować plakat, wiersz, scenkę lub piosenkę na temat wylosowanego uzależnienia. Trzeba przyznać, że uczniowie poszczególnych oddziałów wywiązali się należycie z tego obowiązku.
  Zmagania konkursowe oceniało jury, które po obejrzeniu wszystkich scenek przyznało pierwsze miejsce klasie II C za prezentację o uzależnieniu od internetu i gier komputerowych. Wyróżnienie zaś przyznano uczniom z klasy III C, którzy w zabawny sposób ukazali agresję słowną i wulgarność niektórych ludzi.

  W taki trochę zabawowy sposób młodzież gimnazjalna poznała podstawowe fakty na temat nałogów i uzależnień oraz ich wpływu na organizm i zachowanie człowieka. Mamy nadzieję, że choć niektórych z nich zachęci to do refleksji i skutecznie odstraszy od sięgania po jakiekolwiek używki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412585

Ogląda nas

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.