Sprawozdanie z realizacji programu „Trzymaj Formę" w roku szkolnym 2013/14

  W roku szkolnym 2013/14 był w naszej szkole realizowany program „Trzymaj Formę" pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch". W realizację programu byli zaangażowani wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele informatyki, biologii, plastyki i matematyki. Programem zostali objęci uczniowie klas pierwszych i ich rodzice.
  W ramach programu w II semestrze roku szkolnego, nauczyciele wych. fizycznego badali sprawność fizyczną uczniów testem Krzysztofa Zuchory, uczyli mierzyć tętno i ciśnienie oraz rozmawiali na temat znaczenia ruchu dla naszego zdrowia.

  Pielęgniarka szkolna dostarczyła uczniom wiadomości związanych z niewłaściwym odżywianiem (anoreksja, bulimia, otyłość). Przeprowadziła ankietę „Czy zdrowo się odżywiam" oraz przeprowadziła kurs i ćwiczenia praktyczne udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
  Nauczyciele biologii dostarczyli uczniom wiadomości na temat witamin, soli mineralnych, pierwiastków chemicznych w organizmie człowieka, ich występowania, znaczenia i skutków niedoboru. Zwrócili uwagę na skład różnych produktów żywnościowych, w tym owoców i warzyw. Analizowali piramidę zdrowia i wartości odżywczej produktów. Układali z uczniami prawidłowe jadłospisy na cały tydzień oraz uświadamiali młodzieży jaki wpływ ma GMO na zdrowie człowieka.
  Nauczyciele matematyki obliczali wskaźnik BMI oraz kaloryczność produktów. Wychowawcy klas pierwszych przeprowadzili lekcje wychowawcze na temat odróżniania zdrowej i niezdrowej żywności, dodatków do żywności i konserwantów.
  W maju zorganizowano „Dzień zdrowej żywności", podczas którego uczniowie przyrządzili zdrowe śniadanie. W każdej z klas pierwszych grupa, która przyrządziła najzdrowsze i najciekawsze zdrowe śniadanie, została wyróżniona i nagrodzona. Nauczycielka informatyki zorganizowała konkurs na prezentację multimedialną „Stop nałogom". W ramach konkursu za prezentację szkodliwych skutków działania papierosów, alkoholu i zażywania narkotyków na organizm człowieka wyróżniono następujące osoby:
  Lisowska Ewelina z klasy I A
  Krzywańska Maria z klasy I A
  Łukaszewicz Justyna z klasy I C
  Daniel Krysiuk z klasy I A
  Warejko Natalia z klasy I B
  W maju zorganizowano też konkurs na wiersz pod hasłem „Dlaczego nie warto palić". Pierwsze miejsce w tym konkursie zajął Maciej Zielepucha, drugie miejsce Iza Popławska, a trzecie Franciszek Gładczuk.
  Nauczycielka plastyki zorganizowała konkurs plastyczny „Trzymaj Formę", w którym nagrodzono następujące osoby:
I miejsce
  1. Kudaj Paula z klasy I A
  2. Drapczuk Martyna z klasy I B
II miejsce
  1. Tkaczuk Karol z klasy I B
  2. Krysiuk Daniel z klasy I A
III miejsce
  1. Krzywańska Maria z klasy I A
  2. Fiedorowicz Jonatan z klasy I A
Wyróżnienia otrzymali:
  1. Grabowska Edyta z klasy I B
  2. Danilczyk Monika z klasy I A
  3. Wierzbicka Sylwia z klasy I A
  Wychowawcy i nauczyciele wych. fizycznego promowali aktywne formy spędzania czasu wolnego, organizując wycieczki, ogniska klasowe, biegi uliczne, turnieje klasowe, spływ kajakowy. Pielęgniarka szkolna, wychowawcy i nauczyciele wych. fizycznego zapobiegali wadom postawy oraz niebezpieczeństwom wynikającym ze stosowania środków dopingujących, eksponując ilustracje i materiały edukacyjne na gazetkach szkolnych.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2314056

Ogląda nas

Odwiedza nas 202 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Gimnazjum "Trzymaj formę" Sprawozdanie z realizacji programu „Trzymaj Formę" w roku szkolnym 2013/14