Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach

  Na tegoroczne obchody święta patrona szkoły składały się z trzy działania – konkurs plastyczny, turniej wiedzy o Stefanie Batorym i regionie oraz przegląd piosenki patriotycznej. Do konkursu wiedzy „Jeden z ośmiu" przystąpili reprezentanci poszczególnych klas gimnazjum. Po wcześniejszym solidnym przygotowaniu się uczniowie na forum szkoły odpowiadali na pytania podobnie jak w teleturnieju telewizyjnym „Jeden z dziesięciu". Po zaciętej rywalizacji i przy gorącym dopingu publiczności do finału zakwalifikowało się troje uczniów. Najlepiej na pytania odpowiadali: Aleksandra Prolejko z IIIA, która zajęła pierwsze miejsce, drugi był Daniel Krysiuk z IIA, trzecie miejsce zajął Paweł Chomiczewski z IB.

  Podczas przeglądu piosenki patriotycznej poszczególne klasy prezentowały swoje możliwości wokalne. Uczniowie wykonywali po dwa wybrane utwory. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami, a jury wybrało najlepsze wykonania piosenek. Wśród laureatów znaleźli się: na pierwszym miejscu klasa IIIA z piosenkami „Raz kompania" i „Dziewczyna z granatem w ręku", drugie miejsce zajęła klasa IIA, a trzecie przypadło IA za wykonanie piosenek „Drużyna strzelecka" i „Mury".
  Natomiast w konkursie plastycznym pt. „Patron mojej szkoły" najlepsze prace wykonali: Paula Kudaj z IIA, Kinga Dobko z IB, Kasia Kowalczuk z IIIB i Ola Bogdan z IIIC. Ich prace są wyeksponowane na gazetce szkolnej.
  Laureaci z wszystkich trzech konkursów zostali uhonorowani na uroczystym apelu, otrzymując pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy pani Krystynie Żabickiej za przygotowanie i przeprowadzenie obchodów, które mam nadzieję wzbogaciły nas w miłe przeżycia.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364435

Ogląda nas

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z gimnazjum Święto Patrona Szkoły w trzech odsłonach