23. FINAŁ WOŚP

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Odbywa się tradycyjnie w druga niedzielę stycznia każdego roku.

11 stycznia 2015r. odbył się 23. Finał dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

  Blisko 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, rozliczane następnie w ponad 1500 sztabach, w tym w kilkudziesięciu zlokalizowanych w wielu miejscach na świecie. Od rana na ulicach Lipska można było również spotkać wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy z nich posiadał swój identyfikator, puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które rozdawali osobom wrzucającym pieniądze do puszki kwestarskiej. Pomagali również w licytacji przedmiotów WOŚP podczas Przeglądu Jasełkowego w MGOK-u w Lipsku. Akcja trwała cały dzień, było zimno, mokro i bardzo wietrznie, ale nasza młodzież pełna zapału, z uśmiechami na zmarzniętych twarzach wytrwała do końca dnia.

  Akcję zakończyli spotkaniem w Sztabie i przeliczeniem zebranych pieniędzy.
Wielkie podziękowanie dla wszystkich naszych wolontariuszy za przygotowania do Finału i wspaniałą pracę w tym dniu: Urszuli Tarasewicz, Ewie Tkaczuk, Ewelinie Mazewskiej, Oli Bogdan, Kasi Borodziuk, Oli Cieśluk, Mateuszowi Rutkowskiemu, Wojtkowi Renkowskiemu, Maćkowi Zielepucha, Sebastianowi Jermakowi, Natalii Mołodziejko, Oli Prolejko, Monice Danilczyk, Karolinie Zieziula.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396139

Ogląda nas

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.