Ogólnopolski Tydzień Czytania

  Uczniowie klasy trzeciej, czwartej i piątej Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku w nietypowy sposób zapoznali się z treścią Legendy o powstaniu Lipska nad Biebrzą. Musieli wytropić chochliki ukrywające się w parku miejskim oraz poznać treść Legendy o powstaniu Lipska.

   Z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania, Towarzystwo Przyjaciół Lipska postanowiło przygotować pierwszą w Lipsku grę miejską. Uczniowie, którzy ochoczo przystąpili do gry, stanęli przed nie lada zadaniem. Otrzymali list od Dobrych Duszków Legend Biebrzańskich, w którym zostali zobligowani do pomocy w odnalezieniu prawdziwej wersji Legendy o powstaniu Lipska nad Biebrzą. Następnie musieli odszukać schowane w parku miejskim chochliki, które, jak nie trudno się domyślić, ukryły zaginione fragmenty legendy.
  Uczniowie spisali się znakomicie. Odnaleźli wszystkie ukryte figurki złośliwych skrzatów. Dodatkowo uczniowie musieli przeczytać ze zrozumieniem fragmenty Legendy o powstaniu Lipska nad Biebrzą i dopasować jedną z trzech wersji urywków, w miejscach, gdzie brakowało fragmentów tekstu. To było trudne zadanie, zwłaszcza, że chochliki skutecznie wprowadzały w błąd. Jednak tego dnia liczyła się zabawa, a ta, była udana, sądząc po uśmiechach na twarzach. Zobaczcie sami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412519

Ogląda nas

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.