Śpiewać każdy może...

  Udowodnili to uczniowie szkoły podsrawowej, którzy 4 kwietnia wzięli udział w drugiej części Festiwalu Piosenki Angielskiej i Rosyjskiej. W ramach konkursu wystąpiło 7 wykonawców z klas IV-VI, którzy śpiewali piosenki angielskie i rosyjskie. Zaprezentowały się również dwie grupy uczniów z klas IIIa i IIIb, których występy zachwyciły publiczność ciekawą choreografią.

Występy oceniało jury w składzie: p. Maria Bieciuk, p. Wioletta Rokita, p. Wiesław Zakrzewski oraz Gabriela Chomiczewska – przedstawicielka SU. Pod uwagę brane były umiejętności językowe oraz wokalne.
  W czasie obrad jury publiczność wysłuchała utworu „Hallelujah" z repertuaru Leonarda Cohena w 3 językach: rosyjskim, angielskim i polskim. Na prośbę koleżanek i kolegów wystąpiła również uczennica gimnazjum, Dominika Lisowska, w utworze „Tysz mene pidmanuła".
  A oto nasi zwycięzcy:

  • I miejsce – Pola Protasiewicz – "Улыбка"
  • II miejsce – Natalia Paszko i Beata Sewastianowicz - "Катюша"
  • III miejsce – Klaudia Klara Hejko - "Trouble is a friend"

Wyróżnienia – klasa IIIa – „Five little monkeys jumping on the bed", klasa IIIb – "The skeleton dance"
Festiwal jest efektem projektu edukacyjnego realizowanego przez grupę uczniów z klas drugich gimnazjum pod opieką p. M Danilczyk i p. E. Bielawskiej.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364481

Ogląda nas

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.