Festyn sportowy przedszkolaków

  31.05.2015 w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich-XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2016 odbył się festyn sportowy przedszkolaków. Turniej przygotował i zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego ZSS w Lipsku p. Leszek Zaniewski.
Wszystkie grupy ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami, którzy dopingowali swoje pociechy. stawiły się na godzinę 9.00 w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku.
  Każda grupa w sposób szczególny przygotowała się do udziału w zawodach. Biedronki z wych. p. Katarzyną Zieziulewicz- czerwone koszulki, emblematy biedronek na koszulkach, Pszczółki- wych. p. Anna Gładczuk żółte koszulki, również z emblematami pszczółek a Motylki- wych. p. Bożena Zaniewska- niebieskie koszulki oraz kolorowe motylki. Grupom przydzielone zostały „maskotki" zgodnie z ich nazwą, a w role te wcieliły się uczennice klasy III A naszego gimnazjum.

Nad przebiegiem rywalizacji czuwała komisja sędziowska w składzie: p. Teresa Sapieha - wicedyrektor ZSS w Lipsku, p. Izabela Tarasewicz – mama z gr. Pszczółek oraz p. Elżbieta Sanik – mama z gr. Motylków.
  Rywalizacje rozpoczęły grupy starsze konkurencjami: bieg z pałeczką sztafetową, bieg z przejściem przez szarfy, skoki dodawane, toczenie piłki ręką, rzut woreczkiem na materac, prowadzenie krążka hokejowego rakieta do tenisa.
  W połowie rywalizacji ogłoszona została przerwa, a do rywalizacji przystąpiły dzieci 4 letnie. Tej grupie zorganizowane zostały konkurencje indywidualne: rzut woreczkiem do miski, strzał na bramkę, podskoki na czas, układanie wieży na czas, kręgle. Kolejny raz z fantastycznej strony pokazały się uczennice klas II i III A, które przeprowadzały zawody. W wyniku rywalizacji wyłoniono zwycięzców nadając im tytuł „ Najsprawniejszego czterolatka".

  Wyniki rywalizacji:

  • Najsprawniejszy czterolatek dziewczęta: Anita Sobolewska
  • Najsprawniejszy czterolatek chłopcy: Szymon Parfieńczyk

Wyniki rywalizacji grup starszych :

  • I miejsce - gr. Motylki
  • II miejsce - gr. Pszczółki

  Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom, a uczestnicy zawodów słodki upominek. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY zaangażowania, a największe podziękowania kierujemy na ręce pana Leszka. DZIĘKUJEMY ZA ZAPROSZENIE I SUPER ZABAWĘ.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316138

Ogląda nas

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.