TOMASZ RAKUS MISTRZEM I WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W LA

  11 czerwca 2016 r. w Białymstoku odbyły się Igrzyska Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentował w dwóch konkurencjach Tomasz Rakus, uczeń klasy VI, prowadzony przez p. Leszka Zaniewskiego.
  Tomek rywalizację rozpoczął od biegu na 60m. Wystartował z trzeciego toru. Na mecie sędziowie aby ustalić ostateczną kolejność musieli skorzystać z fotokomórki. Nasz sprinter bijąc swój rekord życiowy (7,92 s) zajął wspaniałe II miejsce i został wicemistrzem woj. podlaskiego.
Po zakończonym biegu odbyła się dekoracja i czas już było biec na zbiórkę do wyprowadzenia do skoku w dal. Ze startem w tej konkurencji wiązaliśmy ogromne nadzieje. Pierwsze dwa skoki Tomka nie były jednak zbyt udane ( 4,64 oraz skok spalony) wprowadziły trochę nerwówki. Trzeci skok na odległość 4, 92 dał Tomkowi prowadzenie w konkursie. Przysłowiową kropkę nad „i" skoczek postawił w szóstej kolejce uzyskując 5,12. W ten sposób TOMASZ RAKUS zajął I miejsce i został MISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO. Dekoracji dokonywali trenerzy zwycięzców.

  GRATULUJEMY OGROMNEGO SUKCESU (do tej pory w historii szkoły nie było ucznia, który wywalczył w jednym dniu dwa takie tytuły) i życzymy dalszych sukcesów już jako reprezentant gimnazjum.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2314064

Ogląda nas

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Sport TOMASZ RAKUS MISTRZEM I WICEMISTRZEM WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W LA