Lubella inspiruje i edukuje

  „Lubella inspiruje i edukuje" to program edukacyjny o roli produktów zbożowych w diecie. Projekt został skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych w Polsce. Jego misją było uświadomienie młodzieży, jak ważną rolę w codziennej diecie odgrywają produkty zbożowe. W ramach programu zorganizowany został również konkurs kulinarny „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas drugich naszego gimnazjum przystąpili do projektu i konkursu.

  Nauczyciele przeprowadzili na godzinach wychowawczych interesujące lekcje na temat zdrowej diety, właściwego komponowania posiłków oraz roli produktów zbożowych w codziennym menu. Wiedza ta pomoże tym młodym ludziom w rozsądnym wyborze składników posiłków, z korzyścią dla zdrowia i sprawności umysłowej.
  Najciekawszym elementem projektu był konkurs „Uwielbiam gotować z Lubellą". Uczniowie klas podzieleni na grupy przygotowali przepisy swoich ulubionych dań z wykorzystaniem produktu zbożowego oraz zgodne z zasadami prawidłowego żywienia. I zaczęło się wielkie gotowanie, wspólne, ze śmiechem i radością. Sfotografowaliśmy ten nasz entuzjazm! Zabawa była przednia! Czekamy na więcej takich świetnych pomysłów!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396698

Ogląda nas

Odwiedza nas 178 gości oraz 0 użytkowników.