GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Dzieci lubią poezję"

  27 lutego 2017r.w kinie MGOK w Lipsku odbył się gminny konkurs recytatorski pod hasłem „Dzieci lubią poezję". W zmaganiach wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lipsku i z oddziału przedszkolnego z Bartnik w wieku 3- 6lat. Celem konkursu było: dostarczenie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich, prezentacja umiejętności artystycznych dzieci oraz popularyzacja literatury dziecięcej wśród dzieci i rodziców.

  Do konkursu przystąpiło 49. przedszkolaków w czterech kategoriach wiekowych: trzylatki, czterolatki, pięciolatki i sześciolatki.
  Jury w składzie: Irena Brzezińska - bibliotekarz, Krystyna Szczukiewicz - emerytowany nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz Beata Borodziuk – członek Komisji Kultury Oświaty i Spraw Społecznych oceniało występy maluchów. Podczas oceny jury brało pod uwagę dobór repertuaru, interpretacje utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Wybór laureatów był trudny, gdyż wszystkie prezentacje były na wysokim poziomie - podsumowało zmagania jury.

  Wyniki konkursu recytatorskiego
Laureaci:

  • Laureat w kategorii trzylatków(grupa „Świerszczyki" wych Halina Grajewska): Michał Rusiecki
  • Laureat w kategorii czterolatków( grupa „Biedronki" wych Katarzyna Zieziulewicz): Justyna Matuszewska
  • Laureat w kategorii pięciolatków (grupa „Pszczółki" wych Anna Gładczuk): Patryk Pietrewicz, Laureat w kategorii pięciolatków( grupa „Motylki" wych Bożena Zaniewska): Piotr Rusiecki
  • Laureat w kategorii sześciolatków: (grupa „Pszczółki" wych Anna Gładczuk) Andrzej Bułak, Laureat w kategorii sześciolatków( grupa „Motylki" wych Bożena Zaniewska) Julia Wiśniewska

  Gratulujemy! Za wspaniały udział w konkursie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu przedszkolaków. Dziękujemy również pracownikom Biblioteki Publicznej w Lipsku za zaproszenie do kolejnego już udziału w konkursie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2280122

Ogląda nas

Odwiedza nas 216 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola GMINNY KONKURS RECYTATORSKI DLA PRZEDSZKOLAKÓW „Dzieci lubią poezję"