ORTOGRAFICZNA CORRIDA 2017

  Uczniowie naszego gimnazjum stanęli przed trudnym zadaniem. Zmierzyli się z "bykami" ortograficznymi. 21 lutego 2017r. pisali dyktando, w którym należało wykazać się dobrą znajomością zasad polskiej ortografii. Wyłoniono mistrzów, którzy reprezentowali swoje klasy w turnieju „Jeden z siedmiu" 1 marca 2017r. W turnieju głównym celem była prezentacja umiejętności i wiedzy uczniów z zakresu zasad pisowni, gramatyki, umiejętności percepcyjnych oraz wspólna zabawa całej szkoły. Pytania, zadawane przez prowadzącą turniej, dotyczyły zasad pisowni, znajomości związków frazeologicznych, odgadywania zagadek, itp. Pozostali uczniowie zagrzewali okrzykami i brawami reprezentantów swoich klas do walki w konkursie. Całość koordynowała i prowadziła p. Elżbieta Bienasz.
Zwycięzcami turnieju „Jeden z siedmiu" zostali:

  • Agnieszka Sztukowska kl. III B – I miejsce
  • Gabriela Daroszkiewicz kl. II C – II miejsce
  • Dorota Prolejko kl. II A – III miejsce

Dyplomem i słodyczami nagrodzono również klasę II C, która napisała najlepiej dyktando.

  Zwycięzcom gratulujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2392817

Ogląda nas

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.