„EKSPERYMENTU SZAŁ – EFEKT WOW" – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU W PRZEDSZKOLU

  16 marca w godzinach porannych odwiedził nasze przedszkolaki p. Paweł Seroka z Fundacji Akademia Nauki ze swoim chemiczno - fizycznym LABORATORIUM. Zajęcia odbyły się w ramach projektu realizowanego przez nasze przedszkole „Rozwój kompetencji kluczowych w Przedszkolu Samorządowym w Lipsku" Pokaz był w dwóch grupach. Jako pierwsze zaproszone zostały 3-4 latki a następnie obie grupy 5-6 latków. Odkrywanie niezwykłych zjawisk jest fascynującą przygodą, która nigdy się nie kończy.

Pokaz zapraszał dzieci do wspólnego eksperymentowania, doświadczania i poznawania. Był spójnie opowiedzianą historią, skonstruowaną tak, aby w logicznym ciągu zależności wyjaśnić dzieciom zachodzące reakcje chemiczne i odnaleźć rozwiązanie na postawione w opowieści pytanie. Dzięki prezentowanym doświadczeniom dzieci mogły same dostrzec, jak ciekawa może być nauka, a eksperymenty w wesoły i ciekawy sposób wyjaśniały im prawa fizyki oraz objaśniały chemiczne reakcje. Nagle okazało się, że najprostsze przedmioty i czynności kryją w sobie fascynujące zasady nauki. Każdy przeprowadzony podczas pokazu eksperyment był w bardzo zrozumiały sposób wyjaśniany wszystkim dzieciom. Były takie eksperymenty jak "Butla z helem", "Suchy lód", "Dżin z butelki", "Wulkany", "Magiczna kula", "Pasta słoniowa", "Dym z kosza", "Płonąca ręka". Pokaz doświadczeń i eksperymentów ukazał przedszkolakom szerszą wiedzę na temat otaczającego świata, a także pozwolił im zrozumieć wiele zachodzących zjawisk przyrodniczych, chemicznych i fizycznych. Było super!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2387063

Ogląda nas

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Przedszkole Projekty „Rozwój kompetencji kluczowych w Przedszkolu Samorządowym w Lipsku” „EKSPERYMENTU SZAŁ – EFEKT WOW" – ZAJĘCIA W RAMACH PROJEKTU W PRZEDSZKOLU