"Trzymaj formę"- spotkanie z kosmetyczką

  22 lutego 2017r. uczniowie kl. IA i IB gimn. wzięli udział w spotkaniu z Panią kosmetyczką Lidią Krawczuk. Na zajęciach młodzież zapoznała się z wpływem odżywiania na wygląd włosów, skóry i paznokci. Poznała budowę skóry oraz czynniki wpływające na jej wygląd.
Spotkanie było bardzo ciekawe i kształcące, dziękujemy pani kosmetyczce, że zechciała przyjąć nasze zaproszenie.

"Wesołe Świeżaki"

IMG 20170217 115258  Realizując zadania wynikające z programu ,,Trzymaj formę" uczniowie klas pierwszych gimnazjum wykonali pracę plastyczną pt. ,,Wesołe Świeżaki". W ten sposób chcą zachęcić swoich kolegów do spożywania owoców i warzyw- cennego żródła witamin. Wystawę prac wzbogacono hasłami zachęcającymi do ich spożywania.

"Trzymaj formę" 2015

„W zdrowym ciele, zdrowy duch"

„W zdrowym ciele, zdrowy duch"-
program edukacyjny
Gimnazjum im. Stefana Batorego w Lipsku.
Opracowany na podstawie programu
,,Trzymaj formę" w roku szk. 2016/2017.

  W II półroczu roku szk. 2016/2017 młodzież klas I A i I B naszego gimnazjum przystąpiła do realizacji programu ,,Trzymaj formę"

  Program „Trzymaj formę" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności" w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
Celem programu „Trzymaj formę!" jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Czytaj więcej: „W zdrowym ciele, zdrowy duch"

Sprawozdanie z realizacji programu „Trzymaj Formę" w roku szkolnym 2013/14

  W roku szkolnym 2013/14 był w naszej szkole realizowany program „Trzymaj Formę" pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch". W realizację programu byli zaangażowani wychowawcy klas pierwszych, nauczyciele wychowania fizycznego, nauczyciele informatyki, biologii, plastyki i matematyki. Programem zostali objęci uczniowie klas pierwszych i ich rodzice.
  W ramach programu w II semestrze roku szkolnego, nauczyciele wych. fizycznego badali sprawność fizyczną uczniów testem Krzysztofa Zuchory, uczyli mierzyć tętno i ciśnienie oraz rozmawiali na temat znaczenia ruchu dla naszego zdrowia.

Czytaj więcej: Sprawozdanie z realizacji programu „Trzymaj Formę" w roku szkolnym 2013/14

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395598

Ogląda nas

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.