Podsumowanie projektu - „ZMALUJMY COŚ POD KOPCEM"

  Zakończyliśmy realizację projektu pt. „Zmalujmy coś pod Kopcem!". Projekt został dofinansowany przez Fundację Banku Zachodniego WBK w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam".
  Projekt od września 2015 r. realizowało Towarzystwo Przyjaciół Lipska .Celem realizowanego zadania było zagospodarowanie przestrzeni między Kopcem Wolności a budynkiem Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku. Chcemy, aby ten teren stał się strefą spotkań i działań dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym celu: odnowiliśmy stare ławki, dostawiliśmy nowe, zainstalowaliśmy stojaki na rowery, kosze na śmieci i tablicę informacyjną pod Kopcem. Przygotowana przez nas wystawa fotograficzna pokazuje, że Kopiec Wolności jest od dawna ważnym miejscem spotkań - głównie o charakterze patriotycznym. Jest to ważny punkt realizowanej w szkole podstawowej ścieżki dydaktycznej „Spacerkiem po Lipsku". Zachęcamy do tego, by zmieniona przez nas przestrzeń stała się strefą aktywną, punktem spotkań, działań a także lokalną atrakcją turystyczną. Wiemy, że uczniowie szkoły już myślą o ukwieceniu tej przestrzeni. Bardzo nas cieszy ta inicjatywa i na pewno będziemy ją wspierać – mówią członkowie Zarządu TPL.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu - „ZMALUJMY COŚ POD KOPCEM"

Kończy się realizacja projektu "Zmalujmy coś pod Kopcem!"

  21 marca 2016 r. Towarzystwo Przyjaciół Lipska podsumuje realizowany od września 2015 r. projekt, którego celem byłio podniesienie atrakcyjności terenu między Kopcem Wolności a budynkiem szkoły. Podsumowanie projektu nastąpi podczas apelu podsumowującego Dzień Samorządności w ZSS. Zapraszamy!

Malujemy pod Kopcem

  Trwają intensywne prace nad realizacją projektu „Zmalujmy coś pod Kopcem!" Zakupiliśmy już nowe ławki i stanowiska na rowery, kosze na śmieci oraz materiały potrzebne do remontu starych ławek. Wszystkie ławki, które mają zostać pomalowane w projekcie już trafiły do miejsc renowacji. Na nasz apel o pomoc pozytywnie odpowiedzieli funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Lipsku, rodzice naszych uczniów, radni, grupa taekwondoków oraz lokalni przedsiębiorcy. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i zapraszamy kolejnych chętnych. Pod naszym Kopcem starczy miejsca dla wszystkich! Tymczasem czekamy na efekty malowania...

Ławki

  Wróciła do nas pierwsza z pomalowanych ławek! Radośnie żółtą ławkę zwrócili nam funkcjonariusze Straży Granicznej w Lipsku. Dziękujemy! Zostały także pomalowane i skręcone 2 nowe ławki- nimi pieczołowicie zajęli się panowie pracujący w szkole. Im także wyrażamy wdzięczność!

POSZUKUJEMY WOLONTARIUSZY

  Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zagłosować na nasz projekt! Ostatecznie otrzymaliśmy 280 głosów. Taka ilość wystarczyła, żeby zająć pierwsze miejsce w województwie podlaskim. Uznajemy to za ogromny sukces! I zapraszamy do dalszej współpracy.

  „Zmalujmy coś pod kopcem!" – to próba obudzenia i zaktywizowania społeczeństwa Lipska. Chcemy, aby plac obok Kopca wolności był miejscem spotkań i podejmowania wspólnych inicjatyw. Pomalujemy zatem stare ławki, dostawimy nowe – nadamy im nazwy pozytywnych emocji, zainstalujemy stojaki na rowery i tablicę informacyjną. I do tego działania potrzebujemy wolontariuszy w różnym wieku.

  Kopiec Wolności jest wynikiem pracy społecznej mieszkańców Lipska. Weźmy z nich przykład! Zmieńmy otoczenie Kopca- jak nasi przodkowie- RAZEM! Sprawmy, aby to miejsce stało się strefą aktywną, punktem spotkań i działań, a także lokalną atrakcją turystyczną.

  Wszystkich chętnych do realizowania z nami projektu, prosimy o zgłoszenie się do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Lipska lub opiekuna SU - p. Agnieszki Boruch.

Więcej artykułów…

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412429

Ogląda nas

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.