Urodziny Marchewki w grupie Biedronek

Urodziny Marchewki w grupie Biedronek

  10 października  2019 r. w grupie Biedronek odbyły się wyjątkowe urodziny  - jubilatką była Marchewka. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Nie zabrakło konkursów, tańców, prac plastycznych  związanych z tytułową Marchewką. Dzieci zjadły marchewkowe chipsy, popiły samodzielnie wyciśniętym sokiem marchewkowym.
  Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, uśmiechu i zabawy.

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie…”

„Rzecz to wielka niesłychanie..."

  Pasowanie na starszaka to bardzo ważne wydarzenie, wiedzą o tym doskonale sześciolatki, które 7 października zostały uroczyście pasowane na starszaka w Samorządowym Przedszkolu w Lipsku.

Czytaj więcej: „Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie…”

Święto Ziemniaka w grupie Motylki

  Ziemniak jest pospolitym, ale również wspaniałym warzywem, przyrządzanym w naszych kuchniach na różne sposoby.
W pierwszych dniach jesieni 30 września 2019 w naszym przedszkolu w grupie Motylki odbyło się „Święto Ziemniaka.” W tym roku bardziej niż w ubiegłych latach przedszkolakom została przybliżona wartość tego warzywa.

Czytaj więcej: Święto Ziemniaka w grupie Motylki

Spotkanie z Policjantem

  18 września dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lipsku wzięły udział w spotkaniu z Policjantem – Dzielnicowym st. asp. Pawłem Borodziukiem. Głównym celem akcji była pogadanka dotycząca bezpiecznej drogi do przedszkola. Dzieci przypomniały zasady zachowania na drodze, przyswoiły sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, nawykiem zapinania pasów, przechodzenia przez jezdnię w miejscach dozwolonych, a także konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabaw.

Zakończenie roku przedszkolnego

  18.06 2019 roku grono 6-latków pożegnało się z przedszkolem, paniami, kolegami i beztroską zabawą. Starszaki żegnając się z przedszkolem, dziękowały wszystkim, których w przedszkolu przez te lata spotkały. Panie dyrektor Barbara Aleksiejczyk i Teresa Sapieha wręczyły 6 - latkom pamiątkowe dyplomy ukończenia „Starszaków" oraz podziękowania rodzicom, którzy w ogromny sposób angażowali się w rozwój naszego przedszkola.

Czytaj więcej: Zakończenie roku przedszkolnego

„Pszczółki” w klasie I

  Dnia 10.06.2019 r. grupa „Pszczółek” zawitała do Szkoły Podstawowej do klasy I a, której wychowawczynią jest pani Beata Krzywicka. Sześciolatki zapoznały się z wyglądem klasy, potrzebnymi przyborami, uczestniczyły też w lekcji. Otrzymały od pani Beatki „czarodziejskie” ołówki do pisania.

Czytaj więcej: „Pszczółki” w klasie I

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364789

Ogląda nas

Odwiedza nas 191 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola