Konkurs plastyczny „Opowieści znad Czarnej Hańczy"

  W październiku dzieci z grupy „Pszczółek" wzięły udział w IV Przeglądzie Dziecięcej Twórczości Plastycznej Suwałki 2016 „Opowieści znad Czarnej Hańczy". 19.XI. 2016 w SOK w Suwałkach otwarto wystawę prac i wręczono nagrody laureatom. Spośród ponad 500 prac nadesłanych na konkurs, zakwalifikowano do wystawy pracę Kingi Margielewicz. Cieszymy się, że spodobała się jurorom i zyskała uznanie.
  Gratulujemy Kindze sukcesu i życzymy dalszych!

Andrzejki u Motylków

  25.11.2016r. w ramach zajęć z udziałem rodziców grupa Motylków zaprosiła do swojej Sali wróżki, klaunów, cyganki, czarownice itp. Przy muzyce mamy przygotowały swoim pociechom wróżby i zabawy. Było kręcenie butelką swojej przepowiedni, wróżenie z czarodziejskiej filiżanki, poznawanie imienia przyszłej żony lub męża przy użyciu świecy i cytryny, czarodziejska kartka, czarodziejski przedmiot itp. Nie zabrakło również „Kaczuszek", „Czekolady". Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem brały w nich udział.
  Dziękujemy za ogromne zaangażowanie mam i ich pomysłowe przebrania oraz za słodki poczęstunek. Brawo! Brawo! Barwo!

Andrzejki w Grupie Biedronek

  W dzisiejszych czasach Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach.
  W naszej grupie andrzejkowe wróżby odbyły się w środę 24 listopada. Dzieci tego dnia przyszły w pięknych przebraniach. Atrakcją były wróżby i konkursy. Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości i tej bardziej odległej (np. dotyczącej tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną). Była zabawa z butelką, drzewko szczęścia, ciasteczka z wróżbą, tańce z balonem, zjadanie jabłek na sznureczku, słodki poczęstunek i tańce. Mamy nadzieję, że dzieci będą pamiętały, że Andrzejki to nasza ludowa tradycja.

Motylki w bibliotece szkolnej

  Październik jest międzynarodowym miesiącem bibliotek szkolnych. W związku z tym, że „Biblioteki rządzą" 19.10.2016r. grupa Motylki odwiedziła bibliotekę w szkole. Przedszkolaki zostały przywitane przez p. dyrektor T.Sapiehę, która jest gospodarzem biblioteki. Dzieciom przybliżony został wystrój biblioteki, mogły obejrzeć regały z książkami. Zajęcie rozpoczęło się rozmową i bajką „Trzy świnki", która zakończona była pouczającym morałem. Dzieci brały udział w quizie znajomości bajek.
  Była to bardzo ciekawa wyprawa. Dziękujemy p. Teresie za ugoszczenie przedszkolaków.

Dzień Marchewki u Biedronek

Dzień Marchewki u Biedronek

  17 października 2016 roku dzieci z grupy Biedronki obchodziły Dzień Marchewki.
  Wszystkie nasze działania w tym dniu były związane tematycznie z marchewką. Były zabawy ruchowe ze śpiewem "Urodziny marchewki", zabawa zręcznościowa "zajączki na polu marchewkowym" (szukaliśmy ukrytych w sali marchewek), tańce integracyjne przy muzyce, zajadanie marchewkowych chipsów i malowanie papierowych marchewek farbami.
  Mamusie Patrycji i Oliwki pomogły wycisnąć sok z marchewek, którym popijaliśmy, upieczone przez mamusię Oliwki, ciasto marchewkowe. To dopiero była uczta!!!!
  Było dzisiaj dużo śmiechu, ale chyba właśnie o to chodziło, aby ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie czterolatki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.

 

AKCJA: KASZTANY I ŻOŁĘDZIE

  30 września w ramach współpracy z 6LDHSG „Żubry" przedszkolaki z grup Biedronki, Pszczółki i Motylki postanowiły włączyć się w akcję dokarmiania zwierząt zimą. W tym celu dzieci wybrały się do parku i z wielkim entuzjazmem nazbierały cały wór żołędzi i kasztanów.

  Na podsumowanie akcji do przedszkola przybył prezes koła łowieckiego i przedsiębiorca leśny p. Wojciech Zaniewski, który podziękował przedszkolakom za włączenie się do tej akcji. Na ręce wychowawczyń dzieci otrzymały słodkości i płytę ze 160 głosami ptaków.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316162

Ogląda nas

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola