Festyn sportowy przedszkolaków

  31.05.2015 w ramach VIII Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich-XXI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2016 odbył się festyn sportowy przedszkolaków. Turniej przygotował i zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego ZSS w Lipsku p. Leszek Zaniewski.
Wszystkie grupy ze swoimi wychowawczyniami oraz rodzicami, którzy dopingowali swoje pociechy. stawiły się na godzinę 9.00 w sali gimnastycznej ZSS w Lipsku.
  Każda grupa w sposób szczególny przygotowała się do udziału w zawodach. Biedronki z wych. p. Katarzyną Zieziulewicz- czerwone koszulki, emblematy biedronek na koszulkach, Pszczółki- wych. p. Anna Gładczuk żółte koszulki, również z emblematami pszczółek a Motylki- wych. p. Bożena Zaniewska- niebieskie koszulki oraz kolorowe motylki. Grupom przydzielone zostały „maskotki" zgodnie z ich nazwą, a w role te wcieliły się uczennice klasy III A naszego gimnazjum.

Czytaj więcej: Festyn sportowy przedszkolaków

Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

  Dzień Mamy i Taty jest jednym z najpiękniejszych świąt w roku, pełnym miłych życzeń i kwiatów, będących wyrazem miłości i szacunku dla rodziców.
  Przedszkolaki jak co roku postanowiły w szczególny sposób uczcić to święto, dlatego też, 24 maja grupa Pszczółki oraz 25 maja grupy: Biedronki i Motylki przygotowały część artystyczną z okazji święta rodziców. Każde spotkanie w wymienionych grupach rozpoczynało się wykonaniem przez dzieci wierszy i piosenek w języku angielskim. Uczestniczyły one w zajęciach prowadzonych przez panią Katarzynę Kiejko oraz Małgorzatę Leszkowicz.

Czytaj więcej: Dzień Mamy i Taty w Przedszkolu

Laureaci są wśród nas

  20 maja w białostockich spodkach na wojewódzkich eliminacjach piosenki przedszkolaka zademonstrowały swoje zdolności muzyczne finalistki konkursu powiatowego w Lipsku: Emilia Paszko ( wych. Anna Gładczuk) i Julia Wiśniewska (wych. Bożena Zaniewska).Mimo ogromnej konkurencji-- na scenie zaprezentowało się ponad 40 uczestników, imponujący sukces odniosła Julia Wiśniewska. W kategorii solistów, prezentując piosenkę "Walczyk dla mamy" zajęła II miejsce. Laureatka festiwalu otrzymała nagrodę rzeczową oraz dyplom, które zapewnił organizator – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku. Gratulujemy naszej najmłodszej zwyciężczyni.

Przedszkolaki podczas święta Straży Granicznej

  Codziennie dbają, by nasz kraj był bezpieczny. Strzegą granic, zwalczają nielegalną migrację i przestępczość z udziałem cudzoziemców. Strażnicy graniczni, bo o nich mowa, mają swoje święto.16 maja 2016r przedszkolaki odwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Lipsku. Zorganizowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej „Dzień otwarty" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Grupa 72 przedszkolaków miała niepowtarzalną okazję zapoznania się z codzienną służbą w ochronie granicy państwowej.

Czytaj więcej: Przedszkolaki podczas święta Straży Granicznej

Grupa Motylki z wizytą u strażaków

  4 maja był dniem, który na pewno długo zostanie w pamięci niejednego starszaka. Gdy przedszkolaki z grupy Motylki dotarły na plac przy remizie strażackiej OSP w Lipsku czekali na nich strażacy wraz z samochodem gaśniczym i samochodem ratownictwa technicznego. Strażacy opowiedzieli o wyposażeniu aut, pokazywali węże, prądownice i wszystko co znajduje się w wyposażeniu wozów i czego strażacy używają w swojej pracy.

Czytaj więcej: Grupa Motylki z wizytą u strażaków

Festiwal piosenki przedszkolaka „Mama, tata i ja"

Festiwal Piosenki Przedszkolaków

  18 kwietnia 2016r. w MGOK-u w Lipsku odbył się gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaka ,, Mama, Tata i ja". Dzieci śpiewały piosenki o bliskiej im tematyce: o rodzinie, wiośnie, bajkach czy ulubionych zwierzątkach. Przed publicznością wystąpiło 9 solistów i dwa zespoły rodzinne. Najmłodsi prezentowali utwór z własnym podkładem na płycie CD, z akompaniamentem na żywo lub bez akompaniamentu. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze, było dużo uśmiechów i gromkich braw.

Czytaj więcej: Festiwal piosenki przedszkolaka „Mama, tata i ja"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2341205

Ogląda nas

Odwiedza nas 623 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola