POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży…
E. Budryk

  W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem, by pożegnać Marzannę- zimową pannę w płomieniach ogniska. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
  Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w wiosennych podchodach przygotowanych przez wychowawczynię grupy. Miały 4 zadania, które sprawiły im wiele radości. Na koniec w sali powitały wiosnę.

Motylki podczas DMB u harcerzy

  22 lutego 2019r.przedszkolaki z grupy Motylki wzięły udział w uroczystościach Dnia Myśli Harcerskiej w naszej szkole. Aby godnie uczcić ten dzień zatańczyły razem z harcerzami 6 LDHSG „Żubry” „belgijkę” w sali gimnastycznej.

Bożena Zaniewska

„Dzieci lubią poezję” Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

15 lutego 2019r.w kinie MGOK w Lipsku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Dzieci lubią poezję". W zmaganiach wzięły udział dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lipsku i z Oddziałów Przedszkolnych z Bartnik  i Rygałówki.

Czytaj więcej: „Dzieci lubią poezję” Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków

Walentynki w przedszkolu

  Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola. W dniu Świętego Walentego wszyscy mieliśmy czerwone lub różowe ubrania, a nasze sale pełne były czerwonych serduszek – symbolu miłości i przyjaźni.

Czytaj więcej: Walentynki w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

  Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to święta ważne nie tylko dla babć i dziadków, ale także dla dzieci, które z tej okazji pragną sprawić dorosłym niespodziankę. 17 stycznia nasze przedszkolaki uczciły to święto. Najmłodsze „Świerszczyki" w przedszkolu, a „Biedronki", „Pszczółki" i „Motylki" w MGOK-u w kinie dając przedstawienie pt: „Mikołajowa Przemiana”.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przedszkolaki wystąpiły w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Biedronki wystąpiły z przedstawieniem „Mikołajkowa przemiana” podczas  XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kinie w Lipsku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2313579

Ogląda nas

Odwiedza nas 116 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola