Walentynki w przedszkolu

  Walentynki obchodzimy bez względu na to, ile mamy lat i jakiej jesteśmy płci. Zainteresowanie tym świętem wykazały również dzieci z naszego przedszkola. W dniu Świętego Walentego wszyscy mieliśmy czerwone lub różowe ubrania, a nasze sale pełne były czerwonych serduszek – symbolu miłości i przyjaźni.

Czytaj więcej: Walentynki w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

  Dzień Babci oraz Dzień Dziadka to święta ważne nie tylko dla babć i dziadków, ale także dla dzieci, które z tej okazji pragną sprawić dorosłym niespodziankę. 17 stycznia nasze przedszkolaki uczciły to święto. Najmłodsze „Świerszczyki" w przedszkolu, a „Biedronki", „Pszczółki" i „Motylki" w MGOK-u w kinie dając przedstawienie pt: „Mikołajowa Przemiana”.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Przedszkolaki wystąpiły w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Biedronki wystąpiły z przedstawieniem „Mikołajkowa przemiana” podczas  XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kinie w Lipsku.

Karnawałowo w Przedszkolu

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. W naszym przedszkolu bal przebierańców połączony został z choinką noworoczną. Odbył się 03stycznia 2019 r. Dzieci wcieliły się w superbohaterów i wiele innych postaci znanych z telewizji i książek. Bawiły się w rytm muzyki, którą przygotowało Studio Teatralne „Karuzela" z Białegostoku. Przedszkolaków odwiedził również bardzo przez nich oczekiwany Mikołaj z prezentami. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.
   Słodki poczęstunek w grupach przygotowały niezastąpione mamy.

Katarzyna Zieziulewicz

Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. W przedświąteczny piątek 21.12.2018r. odbyło się w naszym Przedszkolu Spotkanie opłatkowe. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

  17 grudnia dla dzieci z grupy Biedronek i Motylków był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki.     
Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Potem przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Kiedy słodkie ciasteczka się piekły, po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.    
  Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Katarzyna Zieziulewicz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2162371

Ogląda nas

Odwiedza nas 234 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola