„Karczochowe" jajka w grupie Motylków

  Dzieci z grupy Motylki w tym roku ozdabiały już swoje wydmuszki metodą batikową, natomiast 22 lutego 2016r. w ramach dalszych zajęć o tematyce wielkanocnej do naszej grupy zawitała p. Janina Ciwoniuk. Zaprosiliśmy również gr. Biedronek. Pani Jasia przybliżyła przedszkolakom jak jeszcze inaczej można ozdobić jajka. Były to jajka styropianowe ozdabiane techniką „karczochową", czyli przy pomocy wstążki atłasowej i szpilek. A żeby to nie były zwykłe jajka, to nasz gość pokazał jak się robi zająca. Wystarczyło dodać trochę filcu, ruchome oczka i ... proszę. Dziękujemy p. Jasi za super lekcję cierpliwości :)

„Dzieci lubią poezję" - gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

  21 marca 2016r w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny został zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku – Bibliotekę Publiczną gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków ph.„Dzieci lubią poezję". Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności oraz dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Punktualnie o godz. 9:00 uczestnicy w wieku od 3 do 6 lat rozpoczęli prezentację wybranych utworów. Występy były oceniane w czterech kategoriach, wykonawców 3-letnich, 4-letnich, 5-letnich oraz 6-letnich. Za wspaniały udział w konkursie wszystkie przedszkolaki otrzymały książki oraz pamiątkowe dyplomy.

Czytaj więcej: „Dzieci lubią poezję" - gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

Pisanki w wykonaniu Motylków

Pisanki w wykonaniu Motylków

  3 marca 2016r. dzieci z grupy Motylków wych. Bożena Zaniewska własnoręcznie utrwaliły pisanie wydmuszek metodą batikową. W tym celu jak co roku wybraliśmy się do MGOK-u do p. Barbary Tarasewicz. Twórczyni ludowa przybliżyła dzieciom metodę batikową, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało się i nadal się ozdabia wydmuszki z jajek. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki mogły się wykazać swoją kreatywnością i fantazją. Dziękujemy bardzo pani Basi za poświęcenie swojego czasu dzieciom.

„Jakie znasz zawody" – gminny konkurs plastyczny dla przedszkolaków

  25.02.2016r. został rozstrzygnięty gminny konkurs plastyczny dla przedszkolaków ph „Jakie znasz zawody" zorganizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Biblioteka Publiczna w Lipsku. Konkurs miał na celu: kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej or5az rozwijanie zainteresowań i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne. Do konkursy przystąpiły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Jury przyznało dyplomy i książki następującym przedszkolakom: w kategorii 4-latków nagrody otrzymali: Marlena Żywna, Patryk Pietrewicz, Magdalena Zdankiewicz i Magdalena Sznel – wych. Katarzyna Zieziulewicz, w kategorii 5-6-latków: Julia Baranowska, Andrzej Bułak, Kinga Margielewicz, Maja Krzywosz, Hubert Suszyński, Kinga Czygier, Daniel Borowicz – wych. Anna Gładczuk oraz Julia Wiśniewska, Wiktoria Rusiecka, Marcin Wójcik, Bartosz Krawczuk – wych. Bożena Zaniewska.
  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i słodycze. Dodatkowo jury spośród wszystkich uczestników wylosowało dwie osoby, które również otrzymały książki. Są to: Kamil Chalecki – wych. Anna Gładczuk oraz Szymon Ignatowicz – wych. Bożena Zaniewska.
  W imieniu przedszkolaków i ich wychowawczyń dziękujemy za miłe przyjęcie i pamięć o najmłodszych p. Melanii Orbik oraz p. Irenie Brzezińskiej.

BAJKOWE WARSZTATY KULINARNE U PRZEDSZKOLAKÓW

  15.02.2016r. nasze przedszkolaki z grup: Biedronki, Świerszczyki i Motylki brały udział w bajkowych warsztatach kulinarnych. Zajęcie było prowadzone przez Edukatorów żywieniowych. W świat bajkowych warsztatów wprowadziła dzieci królowa Elza z bajki „Kraina Lodu". Mali kucharze wykonywali samodzielnie kule śniegowe. Łączyły kaszę jaglaną (ugotowaną), wiórki kokosowe, serek mascarpone. W swoich miseczkach, małym widelcami mieszały wszystkie składniki. Własnoręcznie formowały kule i nakładały na rożki z wafli. Tak wykonane smakołyki zostały z wielkim apetytem zjedzone.

Przedszkolaki i Czerwony Kapturek

  12 lutego 2016r. 5-6-latki wraz z pierwszoklasistami, dzięki uprzejmości p. Ewy Sapieszko, udały się na wspólny wyjazd do Augustowa na spektakl pt „Bajka o Czerwonym Kapturku".

Statystyki

Odsłon artykułów:
2323985

Ogląda nas

Odwiedza nas 662 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola