Ułatwienia dostępu

Wydarzenia ze szkoły

  Dnia 25 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Szkolny Dzień Przeciw Przemocy. Święto bezinteresownych działań na rzecz drugiego człowieka rozpoczęliśmy już na początku miesiąca. Uruchomiono w klasach I – III Skrzynkę Dobrych Uczynków, do której uczniowie wrzucali zapisane na kartkach dobre zachowania wobec innych.

  Dzień Życzliwości i Pozdrowień 21 listopada po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważna dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym.

  Święto Niepodległości obchodziliśmy, tak jak przystało, radośnie i uroczyście. W akademii, którą przygotowały kl.VIIa i VIIb pod opieką wychowawczyń E.Bienasz i B.Muchy, staraliśmy się przypomnieć najważniejsze wydarzenia z bogatej historii naszego państwa - słowem i piosenką, a nawet tańcem.

  To była prawdziwa lekcja historii. Uczniowie kl.8 wybrali się szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej po Lipsku. Pierwszym przystankiem był Kopiec Wolności usypany na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę.

 18 X 2019 roku uczciliśmy Patrona naszej szkoły. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował uroczysty apel, na którym przypomniano biografię patronki - Anastazji Milewskiej oraz wprowadzono sztandar szkoły.
W dalszej części obchodów Dnia Patrona miał miejsce I Festiwal Piosenki Patriotycznej. Wzięły w nim udział klasy V – VIII . Ów konkurs , to kontynuacja festiwalu, jaki odbywał się co roku w lipskim gimnazjum od 2011 r. , ale skoro gimnazjum już nie ma, musiał przybrać nieco inną formułę i nazwę.

  Celem konkursu jest rozwijanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, jak też samo zainteresowanie pieśniami o charakterze patriotycznym, to przypomnienie m.in. pieśni legionowych, żołnierskich i partyzanckich. Każda klasa miała za zadanie przygotować i zaprezentować dwa utwory w dowolnej aranżacji. Nie zabrakło ciekawych choreografii z symboliką narodową w tle. Największą popularnością cieszyły się utwory takie, jak: „Piechota”, „Legiony”, czy „Rozkwitały pąki białych róż”, jak też współczesne piosenki o zabarwieniu patriotycznym: „Dziewczyna z granatem”,” Miasto 44”, odnoszące się do powstania warszawskiego, czy „Ostatnia melodia kresów” – utwór w wykonaniu kl. VII a w stylu hiphopowym. Jury konkursu było pod wrażeniem pomysłowości uczniów, co do choreografii, jaka towarzyszyła większości występów.

  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które w naszej szkole odbyły się 11 października 2019 r. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Pan Lech Łępicki Burmistrz Lipska, Ks. Kan. Waldemar Sawicki Proboszcz Parafii Matki Bożej Anielskiej w Lipsku, emerytowani pracownicy oraz bliscy naszych uczniów.

  Występ Troglodyci są wśród nas przygotowali uczniowie klas piątych pod kierunkiem swoich wychowawczyń: pani Jolanty Łępickiej, pani Agnieszki Krzywickiej i pani Katarzyny Kiejko. Oprawą muzyczną i prezentacją tańca zajęła się pani Wioletta Rokita. Nad nagłośnieniem czuwał pan Rafał Magiera, a fotorelację przygotował pan Zbigniew Krzywicki. W trakcie spotkania zostały wręczone stypendia uczniom, którzy w II półroczu 2018/2019 uzyskali średnią ocen 5,4 i wyższą.

W tym dniu odbyły się również uroczystości na szczeblu wojewódzkim, w czasie których Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski odznaczył panią wicedyrektor Teresę Sapiehę, panią Krystynę Bochenek i panią Krystynę Żabicką medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Barbara Aleksiejczyk