Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

  10 grudnia Motylki i Biedronki  wybrały się z wizytą do Wioski Świętego Mikołaja w Majątku Howieny.
Na miejscu dzieci powitały elfy, które zaprosiły przedszkolaki na pierniczki oraz magiczną, korzenną herbatkę. Podczas wizyty dzieci miały okazję napisać list do Świętego Mikołaja prosząc o wymarzone gwiazdkowe prezenty. Potem  zaniosły koperty do mikołajowej poczty i wrzuciły do skrzynki. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych, wykonane prace zabrały ze sobą. Pod nieobecność Mikołaja weszły do Jego domu i zobaczyły jak On mieszka.

Czytaj więcej: Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

Podsumowanie konkursu "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska" w Przedszkolu

  6 grudnia oprócz Mikołaja przedszkolaków odwiedziły pracownice Nadleśnictwa Płaska. Panie przygotowały pogadankę o pracy leśników. Mówiły jak ważnie jest dokarmianie ptaków zimą. A najważniejsze, że przywiozły nagrody za udział w konkursie plastycznym "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska"

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska" w Przedszkolu

Wizyta św. Mikołaja w Przedszkolu

  Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastyczne, przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą.

Czytaj więcej: Wizyta św. Mikołaja w Przedszkolu

Podsumowanie konkursu „Pieszy na Piątkę” w przedszkolu

  30 listopada w przedszkolu miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Pieszy na piątkę".

Za grupowe wykonanie plakatu:

  • I miejsce zajęły Biedronki
  • III miejsce zajęły Świerszczyki

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu „Pieszy na Piątkę” w przedszkolu

Andrzejki w przedszkolu

  Wiek przedszkolny, to na pewno nie czas na poważne myślenie o zamążpójściu czy ożenku, ale na myślenie o wspaniałej zabawie, ciekawych konkursach – jak najbardziej tak.
  29 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy uroczystość andrzejkową. Rodzice i wychowawczynie przygotowali każdej grupie inne atrakcje. Było wiele ciekawych, śmiesznych a także pouczających zabaw i konkursów.
Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

Katarzyna Zieziulewicz

Konkurs plastyczny „Pieszy na piątkę”

  Przedszkolaki wzięły udział w konkursie plastycznym ogłoszonym przez Urząd Miejski w Lipsku.
Dzieci miały wykonać, grupowo 3-4 latki, bądź indywidualnie 5-6 latki, pracę pod hasłem „Pieszy na Piątkę” przedstawiającą bezpieczne zachowania pieszych na drodze.
Motylki i Pszczółki (5-6 latki) przygotowywały prace w domu. Biedronki (3-4 latki) swój plakat  wykonały wspólnie w grupie, razem z wychowawczynią.

Katarzyna Zieziulewicz

Statystyki

Odsłon artykułów:
2168291

Ogląda nas

Odwiedza nas 262 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola