Przedszkolaki wystąpiły w XXVII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  Dzieci z grup Motylki, Pszczółki i Biedronki wystąpiły z przedstawieniem „Mikołajkowa przemiana” podczas  XXVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w kinie w Lipsku.

Karnawałowo w Przedszkolu

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. W naszym przedszkolu bal przebierańców połączony został z choinką noworoczną. Odbył się 03stycznia 2019 r. Dzieci wcieliły się w superbohaterów i wiele innych postaci znanych z telewizji i książek. Bawiły się w rytm muzyki, którą przygotowało Studio Teatralne „Karuzela" z Białegostoku. Przedszkolaków odwiedził również bardzo przez nich oczekiwany Mikołaj z prezentami. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.
   Słodki poczęstunek w grupach przygotowały niezastąpione mamy.

Katarzyna Zieziulewicz

Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. W przedświąteczny piątek 21.12.2018r. odbyło się w naszym Przedszkolu Spotkanie opłatkowe. Przebiegało ono w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu

Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników

  17 grudnia dla dzieci z grupy Biedronek i Motylków był bardzo pracowity, bowiem tego dnia piekły one pierniczki.     
Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste  rączki oraz zakładając fartuszki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne a także zasady bezpieczeństwa. Potem przedszkolaki z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały ciasteczka. Kiedy słodkie ciasteczka się piekły, po przedszkolu unosił się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukowymi pisakami i barwnymi posypkami.    
  Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepiękne.

Katarzyna Zieziulewicz

Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

  10 grudnia Motylki i Biedronki  wybrały się z wizytą do Wioski Świętego Mikołaja w Majątku Howieny.
Na miejscu dzieci powitały elfy, które zaprosiły przedszkolaki na pierniczki oraz magiczną, korzenną herbatkę. Podczas wizyty dzieci miały okazję napisać list do Świętego Mikołaja prosząc o wymarzone gwiazdkowe prezenty. Potem  zaniosły koperty do mikołajowej poczty i wrzuciły do skrzynki. Uczestniczyły w warsztatach plastycznych, wykonane prace zabrały ze sobą. Pod nieobecność Mikołaja weszły do Jego domu i zobaczyły jak On mieszka.

Czytaj więcej: Przedszkolaki z wizytą u św. Mikołaja

Podsumowanie konkursu "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska" w Przedszkolu

  6 grudnia oprócz Mikołaja przedszkolaków odwiedziły pracownice Nadleśnictwa Płaska. Panie przygotowały pogadankę o pracy leśników. Mówiły jak ważnie jest dokarmianie ptaków zimą. A najważniejsze, że przywiozły nagrody za udział w konkursie plastycznym "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska"

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu "Jesienne pozdrowienia z Nadleśnictwa Płaska" w Przedszkolu

Statystyki

Odsłon artykułów:
2324150

Ogląda nas

Odwiedza nas 735 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola