„MÓJ ULUBIONY BOHATER" - KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

KONKURS PLASTYCZNY DLA PRZEDSZKOLAKÓW

  Biblioteka Publiczna w Lipsku zaprosiła dzieci z przedszkola w Lipsku do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój ulubiony bohater". W eliminacjach przedszkolnych wzięły udział wszystkie przedszkolaki, natomiast do konkursu gminnego zostało wybranych 28 prac z wszystkich grup. 28 lutego 2014 r. w sali kina „Batory" zostały ogłoszone wyniki i rozdane nagrody.

  Oto wyniki:
Wyróżnienie otrzymały: Antonina Dadura, Maria Rokita, Marta Boruch, Jakub Krzywosz, Oliwia Danilczyk, Eryk Gładczuk, Kinga Skokowska, Dawid Białous, Weronika Buraczyk, Kajetan Drapczuk, Aleksandra Rokita i Zuzanna Wróbel. Pozostałe przedszkolaki otrzymały nagrody za udział w konkursie.
  Podziękowania kierujemy do Pani Ireny Brzezińskiej i Pani Melanii Orbik za zaproszenie do udziału w konkursie.

MOTYLKI REALIZUJA PROGRAM AQUAFRESH

MOTYLKI REALIZUJA PROGRAM AQUAFRESH

  Grupa przedszkolna Motylki w dniach 17-21 luty 2014r. realizowała przedsięwzięcia i zadania z programu Aquafresh. Na zajęciach dowiedziały się jak ważne jest, aby dbać o higienę jamy ustnej i uczyły się jak poprawnie szczotkować zęby. Odwiedziły również stomatolog p. Małgorzatę Staszyńską, która przybliżyła przedszkolakom codzienną swoją pracę w gabinecie stomatologicznym.

 

BO TO BARDZO WAŻNA RZECZ, ŻEBY ZDROWE ZĘBY MIEĆ

PRZEDSZKOLAKI REALIZUJĄ PROGRAMY OGÓLNOPOLSKIE

  Realizujemy przedsięwzięcia o zasięgu ogólnopolskim:

aquafresh"Akademia Aquafresh" – to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej. Koncentruje się on na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Akademia Aquafresh została powołana z myślą o ochronie zdrowia dzieci, aby poprzez działania edukacyjne wytwarzać w nich potrzebę dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Więcej informacji: http://www.akademia-aquafresh.pl/konkurs-dla-przedszkoli.html

kub przyj nat"Kubusiowi Przyjaciele Natury" - program ekologiczny. Organizator firma Tymbark i Fundacja „Partnerstwo dla Środowiska" Program ma na celu edukowanie dzieci w zakresie przyrody i ekologii. Informacje pod adresem: http://przyjacielenatury.kubus.pl/

ak wyobrazniAkademia Wyobraźni Play-Doh - to Ogólnopolski Program Edukacyjny kocentrujący się na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem Programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci w wieku 3-6 lat według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Więcej na stronie http://www.akademia-wyobrazni.pl/

Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

  Dziś 24 stycznia 2014r. o godz.09.15 w sali kina „Batory pod bacznym okiem swoich wychowawczyń (K. Zieziulewicz, A. Danielczyk, A Gładczuk, B. Zaniewskiej) a jednocześnie reżyserek specjalnego programu artystycznego, wystąpiły dla swych Babć i Dziadków ich wnuczęta. Na twarzach gości widoczne było ogromne wzruszenie i nawet te babcie, które zapewniały, że płakać nie będą, jakoś ukryć łez nie potrafiły. Po występach głos zabrała p. dyrektor. Maria Bieciuk składając najserdeczniejsze życzenia w imieniu swoim jak również pracowników przedszkola. Życząc dużo zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu, a przede wszystkim tego, żeby od swoich wnucząt każdego dnia doznawali miłości i szacunku.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków

PO RAZ XV PRZEDSZKOLAKI NA POWIATOWYM PRZEGLĄDZIE WIDOWISK KOLĘDNICZYCH I PASTORAŁEK

XV PRZEGLĄD WK I PASTORAŁEK

  12 stycznia 2014r. już po raz XV przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Lipsku ( wych. A. Danilczyk, A Gładczuk i B. Zaniewska) wzięły udział w jasełkach w ramach Przeglądu Widowisk Kolędniczych i Pastorałek organizowanym przez MGOK. Stało się tradycją naszego przedszkola iż bierzemy udział w tym konkursie. Dziękujemy 5-6 latkom za ich wspaniały debiut oraz aktorską grę, a rodzicom za zaangażowanie i pomoc. Przedszkolaki za swój występ otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 150zł.

KARNAWAŁOWO W LIPSKIM PRZEDSZKOLU

KARNAWAŁOWO W LIPSKIM PRZEDSZKOLU

  Karnawał to fantastyczny czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. A może przede wszystkim dla naszych milusińskich. W naszym przedszkolu bal przebierańców połączony został z choinką noworoczną. Odbył się 08stycznia 2014r. Dzieci wcieliły się w superbohaterów i wiele innych postaci znanych z telewizji i książek. Bawiły się w rytm muzyki, którą przygotowały Elfy ze Studia Teatralnego „Karuzela" z Białegostoku. Przedszkolaków odwiedził również bardzo przez nich oczekiwany Mikołaj z prezentami. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości naszym pociechom, a to było głównym celem balu.
Słodki poczęstunek w grupach przygotowały niezastąpione mamy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412541

Ogląda nas

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola