POCZĄTEK WIOSNY W PRZEDSZKOLU

POCZĄTEK WIOSNY W PRZEDSZKOLU

  Od wielu, wielu lat dzieci uczęszczające do naszego przedszkola, zawsze żegnały Panią Zimę  chodząc barwnym korowodem wokół swego przedszkola. Niestety w tym roku 21 marca pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas zimową aurą. Przedszkolaki z wychowawczyniami na swoich zajęciach zrobiły Marzanny i zielony Gaik. Szkoda, że zimowa pogoda nie pozwoliła dzieciom wyjść na podwórko i tradycyjnie spalić kukły. W zastępstwie dzieci uczyniły to panie nauczycielki. Przedszkolaki żegnały Marzannę krzycząc przez okna w szatni słowa „Marzanno, Marzanno ty zimowa panno. Ciebie pożegnamy, a wiosnę przywitamy”.
  Zobaczymy jak szybko sprawdzą się prośby przedszkolaków.

Kiermasz wielkanocny w przedszkolu

Kiermasz wielkanocny w przedszkolu

  Święta Wielkiej Nocy to czas dobroci, miłości, szczerych uczuć, to również czas robienia zakupów, porządków a także dekorowania naszych mieszkań.
  Z tego powodu w naszym przedszkolu postanowiłyśmy zorganizować "Kiermasz ozdób wielkanocnych". Nie są to ozdoby typowe, jakie można kupić w sklepie, ale jedyne, niepowtarzalne, ręcznie wykonane przez naszych wychowanków przedszkola przy pomocy nauczycielek. Ozdoby i pocztówki są piękne, zrobione w większości z naturalnych materiałów: włóczki, wydmuszek, papieru, kolorowych piór i krypiny.
  Wszystkie te cudeńka wykonywaliśmy z myślą o naszych dzieciakach. Chcemy cały dochód ze sprzedaży przeznaczyć na zorganizowanie festynu z okazji Dnia Dziecka.

Nasz kiermasz trwać będzie od 18.03.13r. do 22.03.13r w godzinach porannych.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby nas wesprzeć finansowo, a jednocześnie nabyć oryginalną ozdobę na „Kiermasz ozdób wielkanocnych” do naszego przedszkola.

6-latki na nauce pisania pisanek

6-latki na nauce pisania pisanek

  Jak co roku, tak i w tym 6-latki z grupy p. B. Zaniewskiej odwiedziły sale MGOK-u w celu nauki malowania pisanek.
Twórczyni ludowa p. Barbara Tarasewicz przybliżyła dzieciom metodą batikową, dzięki której na terenie naszej gminy przed świętami wielkanocnymi ozdabiało i nadal się ozdabia wydmuszki z jajek. Zajęcia były bardzo interesujące. Przedszkolaki mogły się wykazać swoją kreatywnością. Dziękujemy pani Basi za poświęcenie swojego czasu dzieciom.

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka

  „U Babci jest słodko świat pachnie szarlotką….itd” czy  „Dziadku drogi dziadku powiedz mi…itd”, to słowa piosenek z okazji Dnia Babci i Dziadka, które śpiewały ich wnuki  w przedszkolu, czy też w kinie na corocznej uroczystości.
W dniu 17 i 18  stycznia 2013r odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Każda grupa wiekowa w swojej sali zaprezentowała swój program artystyczny.

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Jasełka przedszkolaków na Powiatowym Przeglądzie Widowisk Kolędniczych i Pastorałek w Lipsku

Jasełka przedszkolaków

  13 stycznia 2013r. w niedzielne przedpołudnie mali aktorzy 6 – latki z Przedszkola w Lipsku przedstawili jasełka w ramach XIV Przeglądu Widowisk Kolędniczych i Pastorałek organizowanym przez MGOK. Stało się to już tradycją naszego przedszkola branie udziału w tym konkursie. Przedszkolaki za swój występ otrzymały nagrodę pieniężną 200zł. Zobaczcie, jak było pięknie!

CHOINKA W PRZEDSZKOLU

Choinka w przedszkolu

"...Wszystkie dzieci Mikołaja kochają,
Wszystkie dzieci na niego czekają,
Moc prezentów każdemu przyniesie,
Każde dziecko z prezentów się cieszy..."
  Karnawał to czas zabaw i bali.  9 stycznia 2013 r. wszystkie przedszkolaki bawiły się na balu choinkowym naszym przedszkolu.

Czytaj więcej: CHOINKA W PRZEDSZKOLU

Statystyki

Odsłon artykułów:
2314117

Ogląda nas

Odwiedza nas 203 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola