Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

Spotkanie opłatkowe

  19 i 20 grudnia to dni w przedszkolu bardzo uroczyste i świąteczne. Maluszki i starszaki ze swoimi wychowawczyniami przygotowały spotkanie opłatkowe z udziałem rodziców. W uroczystościach wzięła udział również pani dyr. Maria Bieciuk i katechetka pani Agnieszka Boruch.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

Mikołajki w przedszkolu

  W czwartek 6 grudnia wszystkie grupy w przedszkolu odwiedził od dawna oczekiwany gość- MIKOŁAJ ze swoimi pomocnikami - uczniowie III klasy Gimnazjum działający w Samorządzie Szkolnym. Był to dzień pełen wrażeń i radości dla wszystkich dzieci i ich nauczycielek.  Przedszkolaki nie kryły zdziwienia i zadowolenia: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze dla Mikołaja. Wszystkie dzieci były przez cały rok bardzo grzeczne , dlatego Mikołaj obdarował każdego prezentem pełnym słodkości.
  Dziękujemy gimnazjalistom s SU i ich opiekunowi za to, że w tak wyjątkowym dniu uśmiech zagościł na twarzyczkach dzieci.

ANDRZEJKI U PRZEDSZKOLAKÓW

Andrzejki w przedszkolu 2012

  W dniach 29 i 30 listopada tradycyjne Andrzejki były świętowane w grupach 3,4 latków,5 latków oraz 6 latków w naszym Przedszkolu. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki, wypowiadania życzeń podczas rzucania monetą do miski z wodą itp. Wróżby przeplatane były tańcami przy muzyce, a na zakończenie spotkania andrzejkowego wszystkie dzieci zaproszono na słodki poczęstunek.

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI W AUGUSTOWIE

Konkurs recytatorski w Augustowie

  26 listopada 2012r.odbył się w Augustowie kolejny etap eliminacji konkursu recytatorskiego „Kubuś Puchatek kontra Miś Uszatek”. Samorządowe Przedszkole reprezentowali Zuzanna Biedul , 6lat wych. Anna Gładczuk oraz Jakub Jarmusik, 6lat wych Bożena Zaniewska.
  Zuzia za wyrecytowanie wiersza pt „Smutny miś”, którego autorem była mama pani Elżbieta Biedul, otrzymała wyróżnienie w postaci książki. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
Dziękujemy dzieciom za udział, oraz rodzicom za zaangażowanie w ich przygotowanie.

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI

  „Kubuś Puchatek kontra Miś Uszatek” pod takim hasłem odbył się 25 października 2012r. o godz 9.00 gminny konkurs recytatorski zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną w Lipsku. Do konkursu zostały zaproszone dzieci z grup 6 latków Samorządowego Przedszkola i dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Lipsku. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkową książkę o misiu i lizaka. Wychowawczynie otrzymały piękne podziękowania. Czworo dzieci zostało wybrane na powiatowy konkurs recytatorski organizowany przez Augustowskie Placówki Kultury – Miejską Bibliotekę w Augustowie. Życzymy sukcesów.  Wśród przedszkolaków laureatami zostali:

  • Jakub Jarmusik, 6lat wych Bożena Zaniewska
  • Zuzanna Biedul, 6lat wych. Anna Gładczuk

  Dziękujemy dzieciom za chętny udział, oraz rodzicom za ich przygotowanie. Dziękujemy pracownikom Biblioteki za zaproszenie i piękne nagrody.

Pasowanie na starszaka

"Wietrzyk leci, hen przez pola,
idą dzieci do przedszkola..."


  Słowami tej piosenki rozpoczęła się dnia 9 października 2012 r. w Samorządowym Przedszkolu w Lipsku uroczystość ,,Pasowania na straszaka”. Pasowanie odbyło się w grupie 5 – latków, których wychowawczynią jest p. Beata Krzywicka. Świadkami tej doniosłej chwili byli rodzice pociech, p. dyr. L. Łępicki, p. dyr. M. Bieciuk, nauczycielki przedszkola oraz starsi koledzy i koleżanki.

Czytaj więcej: Pasowanie na starszaka

Statystyki

Odsłon artykułów:
2412546

Ogląda nas

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola