Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

  Okres świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Jak co roku, zgodnie z podtrzymywaną od lat tradycją, 20 grudnia 2017 roku w naszym Przedszkolu odbyło się Spotkanie Wigilijne. Spotkanie przebiegało w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze.

Czytaj więcej: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

W naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw

  Święta tuż, tuż… czas więc na pieczenie pierników. Przedszkolaki zabrały się za wprowadzenie świątecznego nastroju i rozpoczęły pieczenie pierniczków.Pierwsze ciastka przygotowywały  Świerszczyki, potem za pieczenie zabrały się Biedronki, Motylki i Pszczółki.

Czytaj więcej: W naszym przedszkolu unosił się zapach korzennych przypraw

Wizyta świętego Mikołaja Przedszkolu

   Odwiedziny świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.
Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już po śniadaniu zawitał do naszego Przedszkola. Niektóre dzieci pierwszy raz witały Mikołaja w Przedszkolu. Wszystkie bardzo przeżywały to spotkanie. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność, obawę, a nawet lęk. Trwało to jednak krótko. Przedszkolaki dzielnie rozmawiały z Mikołajem, opowiadały o zabawach w Przedszkolu i oczywiście chwaliły się, że są bardzo grzeczne.

Czytaj więcej: Wizyta świętego Mikołaja Przedszkolu

Andrzejkowa zabawa doskonała dla wszystkich Przedszkolaków

Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. Wróżby czyniono w wigilię Andrzejek. Miały one dać odpowiedź na długo oczekiwane pytania. W Wigilię Św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj.
  Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Koniec listopada, to czas Andrzejek – czarów, wróżenia, przepowiadania co przed nami. Nasze przedszkolaki również chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka.

Czytaj więcej: Andrzejkowa zabawa doskonała dla wszystkich Przedszkolaków

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. W tym tygodniu Pluszowe misie opanowały Przedszkole

   Misie „przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć w grupach: Motylków i Biedronek - 21.11.2017r oraz  24.11.2017r. - Pszczółek i Świerszczyków. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem –  Misiem.  Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe brązowe, zielone itd. a każdy był piękny i wyjątkowy. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach.

 Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Rozstrzygnięcie konkursu "KASZTANOWY LEŚNIK" w przedszkolu

   Przedszkolaki odebrały nagrody za udział w Konkursie "KASZTANOWY LEŚNIK" organizowanym przez Nadleśnictwo Płaska w Żylinach. Dzieci wykonały prace przestrzenne, w których głównym elementem były kasztany. 17 listopada pracownicy  Nadleśnictwa wręczali nagrody laureatom konkursu.

  • I miejsce zdobyła Weronika Wyrzykowska z grupy Pszczółek,
  • III miejsce zdobył Nicholas Thakkar z grupy Świerszczyków.

Wyróżnienia:

  • Agata Herman - grupa Świerszczyków,
  • Anita Sobolewska, Krystian Sztukowski, Piotr Rusiecki - grupa Motylków,
  • Maja Dobko, Patryk Pietrewicz, Piotr Krawczuk, Patrycja Bućko, Julia Mikucka, Andzelika Ryszkiewicz, Joanna Kozłowska, Patryk Żdanuk - grupa Pszczółek.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2168220

Ogląda nas

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola