Święto Marchewki u Biedronek

  11października  2017 r. w grupie Biedronek odbyły się wyjątkowe urodziny  - solenizantką była Marchewka. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Nie zabrakło konkursów, tańców, prac plastycznych  związanych z tytułową Marchewką. Na koniec dzieci zjadły marchewkowe chipsy i popiły świeżutkim sokiem marchewkowym. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

 

"Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!” - pasowanie na Starszaka w Przedszkolu

  Pasowanie na starszaka było sporym wydarzeniem Przedszkolu.   10 października dzieci w galowych strojach, z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy.Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz chwila pasowania symboliczną kredką, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu nowemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony dyplom.

  Wychowankowie zostali  poczęstowali słodyczami, które mamusie przygotowały specjalnie na te okazję. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Wycieczka do Fabryki Misia

  W dniu 7 czerwca 2017r. roku odbyła się wycieczka do największego centrum zabaw dla dzieci Fabryki Misia w Białymstoku. Jest to plac zabaw pod dachem, gdzie dzieci mogą miło i pożytecznie spędzać czas. Obiekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb dzieci w różnym wieku, toteż wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie i aktywnie spędziły czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po super dwugodzinnej zabawie wróciliśmy autokarami do przedszkola. Wycieczka z pewnością dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w opiece nad naszymi milusińskimi.

Żegnaj kochane Przedszkole...

  Zakończenie roku w przedszkolu ma charakter podsumowania całorocznej pracy placówki, pokazania jej roli wychowawczej i wpływu na wszechstronny rozwój dzieci.
   Dzieci 6 letnie z grup Motylki i Pszczółki pożegnały przedszkole 22 czerwca 2017r.. Na uroczyste zakończenie przybyli rodzice, p. wicedyrektor Teresa Sapieha oraz przewodnicząca Rady Rodziców p. Agata Dadura. Starszaki żegnając się z przedszkolem, dziękowały wszystkim, których w przedszkolu przez te lata spotkały.  Pani dyrektor i wychowawczynie wręczyły 6 - latkom pamiątkowe birety, znaczki absolwenta, dyplomy ukończenia „starszaków" oraz upominki książkowe. Podziękowano wyróżnionym rodzicom, którzy w ogromny sposób angażowali się w rozwój naszego przedszkola. Został również wręczony list gratulacyjny p. i Sławomirowi Paszko za trud i pomoc w bardzo wysokich osiągnięciach wokalnych na szczeblu wojewódzkim córki Emilii.
   W pozostałych grupach Biedronki i Świerszczyki zakończenie roku odbyło się w salach. Były także życzenia, podziękowania, łzy smutku i radość z nadchodzących wakacji.  

  Naszym wychowankom życzymy miłego wypoczynku i powodzenia w uczniowskich zmaganiach. Będziemy tęsknić za starszakami :) I mamy nadzieję, że będą odwiedzać swoje wychowawczynie.

 

Dzień Mamy i Taty w grupie Świerszczyków

„Najlepszym  miejscem pod słońcem na ziemi jest dom, w którym dzieciom dano prawo  dokonywania wyborów mogących przygotować je do odpowiedzialnych decyzji  w przyszłości."

  25 maja w cudownej i bardzo rodzinnej atmosferze odbył się Dzień Mamy i Taty w grupie Świerszczyków. Przedszkolaki zaprosiły do siebie swoich rodziców,  przygotowały im występy artystyczne, życzenia i drobne upominki.

Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Za swoje popisy przedszkolaki zostały nagrodzone burzą braw.

  Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umacniać rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania, a dzieciom pozwalają zaprezentować zdobyte wcześniej umiejętności.

Rodzicom życzymy Wszystkiego Najlepszego z okazji Waszego Święta!

 

DZIEŃ OTWARTY W PLACÓWCE STRAŻY GRANICZNEJ W LIPSKU

  5 czerwca 2017r upłynął w Placówce Straży Granicznej w Lipsku pod hasłem „Dnia otwartego". Organizowana przez funkcjonariuszy Straży Granicznej akcja cieszyła się dużą popularnością i zainteresowaniem wśród dzieci. Grupa 80 przedszkolaków miała niepowtarzalną okazję zapoznania się z codzienną służbą w ochronie granicy państwowej.
  Dziękujemy komendantowi oraz wszystkim funkcjonariuszom SG w Lipsku za zaproszenie i życzymy samych sukcesów i przyjemności w służbie, pracy oraz codziennym życiu.

 

Statystyki

Odsłon artykułów:
2347366

Ogląda nas

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola